Šī gada 31.martā atzīmēsim 100 gadus kopš dzimis aktieris, režisors, pedagogs un rakstnieks Kārlis Pamše (1917-2015).

“Es aizgāju pasaulē ar vijoli padusē. Es gribēju spēlēt un spēlēt. Man ieteica paklusēt, bet es aizgāju ar vijoli padusē..., tā savulaik žurnālistei Mārītei Balodei teica aktieris, režisors pedagogs, rakstnieks Kārlis Pamše.

Kārli Pamši atceramies kā režisoru Drāmas teātrī (Nacionālais teātris) un Operetes teātrī, bet paralēli darbam teātros, viņš strādājis par pedagogu. Kārlis Pamše ir zināms arī kā aizrautīgs stāstnieks, kura priekšnesumā netrūka fantāzijas, humora un asprātības. Viņa talants izpaudās arī rakstniecībā. Kā režisors viņš darboties arī Latvijas Radio, rakstījis raidlugas, scenārijus radio raidījumiem.

"Jādomā, ka teātra ’’ģifts’’ jau bija manī iesūkusies no redzētajām izrādēm, no skolas sarīkojumiem, kur pats biju smiņķa smaku paostījis, bet nu Lielais Treicis man nopietni lika padomāt: ja jau viņa Pēteris astoņu zirgu zemi, kviešus un bekonus ir ar mieru mainīt pret to, kas saucas Teātris...” - tā Kārlis Pamše.

Raidījumā Kultūras Rondo skan fragmenti no sarunas ar Kārli Pamši un sarunas par Kārli Pamši, kas ierakstīta 2010. gada rudenī, dažas dienas pirms tam, kad mākslinieks saņēma balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā.

Sagaidot Kārļa Pamšes simtgadi un atminoties viņa darbu Radio, skan saruna, kas ierakstīta 2010. gada 21. novembrī, dažas dienas pirms tam, kad mākslinieks saņēma “Spēlmaņu nakts”balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā.