Bijušajā tekstilfabrikā "Boļševička" līdz 9. septembrim aplūkojama Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša izstāde "Mazsālīti garie gurķi". Izstāde ir atvērta visu diennakti un to pieskata, kā arī apmeklētājus izklaidē dažādi "pārvaldnieki": Iveta Pole, Austris Mailītis, Aksels Bruks, Pēteris Ķimelis, Andris Kalnozols, Kaspars Vanags, Lelde Ozolīte, Šipsī, Agnese Krivade, Ivars Cinkuss, Mārtiņš Mielavs, Valters Verners, Juris Grave un Kārlis Trušinskis. Līdz 2. septembrim izstāde atvērta 24 stundas diennaktī. No 4. - 6. septembrim iepriekš piesakoties, bet 7. un 8. septembrī noteiktās stundās. Noslēgumā, 9. septembrī, paredzēts vakars kopā ar Tomu Auniņu.

Mākslinieks Andris Eglītis sarunā Kultūras Rondo atklāj, ka viņam šajās telpās ir arī darbnīca un jau labu laiku tā šķitusi iespaidīga un rosinoša arī kā iespējamās izstādes vieta. Doma par izstādi radusies pirms gada. Beidzot tā īstenota. Savukārt abu mākslinieku izstādes darbi tapuši Drustos, kur ir Andra Eglīša lauku darbnīca.

Stāstot par izstādes pārvaldniekiem, kas pieskata izstādi dienās, kad tā ir atvērta 24 stundas, Katrīna Neiburga bilst, ka tie lielākoties ir draugi, taču vēlējušies aicināt arī citu jomu pārstāvjus, ne tikai māksliniekus. Raidījuma skanēšanas laikā izstādi pieskata diriģents Ivars Cinkuss, viņš aicina apskatīties, paklausīties, uzspēlēt ping-pong, grilēt gaļu, nedarīt neko… un būt klāt vīru vokālā ansambļa „Daile” mēģinājumā.

Piemēram, aktrise Iveta Pole un arhitekts Austris Mailītis cepuši pankūkas drupās, dzejniece Agnese Krivade aicinājusi uz rituālām darbībām, kas mainījusi izstādes sajūtu. Vēl var paspēt satikt sirds ārstu, garīgo prakšu guru.

Jā, un var arī nogaršot mazsālītus garos gurķus, kuru sāla Andra Neiburga pati.

Plašāk par izstādi un "pārvaldnieku darba laikiem" šeit.