Keramiķes Ilonas Romules trīs dimensiju porcelāna stāsti pašlaik skatāmi izstādē „Divas puses”. Māksliniece strādā autortehnikā, kas ir sarežģīts process. Savā apaļās jubilejas gadā Latvijā iecerējusi rīkot trīs personālizstādes. Pirmā no tām aplūkojama Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) 3.stāva zālē kopā ar pastāvīgo ekspozīciju, kas veltīta dizainam.

Uz izstādes atklāšanu Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā bija pulcējušies keramiķes Ilonas Romules draugi un kolēģi. Ekspozīcija veidota neliela, divas monumentālas vāzes, kas jau iekļautas muzeja kolekcijā  un trīs kompozīcijas – jaunākā, kā atklāj māksliniece, tikai no rīta izņemta no krāsns, pēc apgleznošanas.

Šis ir Ilonas Romules apaļās jubilejas gads, ko viņa iecerējusi svinēt ar trim izstādēm dažādos muzejos, arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra „Martinsona mājā”.

Darbi, as aplūkojami DMDM tapuši Ķīnā, Džingdeženā, bet apgleznoti Latvijā. Divas monumentālas vāzes, kas tagad eksponētas uz grozāmas virsmas iekļautas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijā.

Blakus lielajām vāzēm eksponētas trīs jaunas kompozīcijas, uz divām – gleznojumā attēlotas smadzenes.

Turpinām aplūkot lielās formas darbus, kas priecē ar filigrānu apgleznojumu vai grafiski izsmalcinātu zīmējumu. Zīmējumos bieži cilvēka ķermeņa daļas, rokas, sejas fragments, arī acis.

Ilona Romule nāk no mākslinieku ģimenes, mamma gleznotāja, vecākā māsa grafiķe, tēvs bija kokgriezējs, zīmēt un gleznot sākusi pirms visām skolām, tāpat darboties ar nazi.

Starptautiskos ceļos savulaik Ilonu virzījis keramiķis Pēteris Martinsons, tāpēc māksliniece gandarīta, ka tieši Rotko centrā Daugavpilī „Martinsona mājā” būs viņas nākamā izstāde. Savukārt gada beigās ar pavisam citiem darbiem  tiks veidota izstāde Rīgas Porcelāna muzejā, kur gan krājumā, gan pamatekspozīcijā iekļauti mākslinieces darbi.

Ilonas Romules personālizstāde „Divas puses” skatāma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja pamatekspozīcijas 3. stāvā, kas iepazīstina ar Latvijas dizainu. Kā uzzinu no muzeja vadītājas Ineses Baranosvkas, šeit arī turpmāk iecerētas nelielas izstādes.

Ilona Romule ir viena no starptautiski atpazīstamākajām latviešu māksliniecēm, taču viņai svarīgi saglabāt saikni un norādīt, no kurienes viņa nāk, arī  savas jubilejas izstādes svinēt ne tikai pasaulē, bet arī mājās.

Ilonas Romules personālizstāde „Divas puses” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma līdz 17. jūlijam.