6. Rīgas Starptautisko kino festivālu (RIGA IFF) 17. oktobrī atklās ar latviešu jaunā animācijas talanta Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas filmu “Projām”. Kopš 2014.gada Rīgas Starptautiskais kino festivāls Rīga IFF iepazīstina skatītājus ar aktuālajām norisēm gan Baltijas jūras reģiona valstīs, gan citviet pasaulē. Šī gada festivāls turpinās veicināt Latvijas iekļaušanos Eiropas kino apritē.

RIGA IFF 2019 programma ir gatava: 148 filmas 11 dienās, 11 tematiskās sadaļās un konkursu skatēs – tā skaitļos izskatās sestais Rīgas Starptautiskais kino festivāls. Lai filmu izvēli padarītu vieglāku un personiskāku, kuratori izveidojuši padomus, ko var atrast pie vairuma no filmām. Tā ir iespēja paraudzīties uz konkrēto filmu kuratoru acīm. Kultūras Rondo par festivāla programmu stāsta tā radošā direktore Sonora Broka, festivāla direktore Liene Treimane un kuratores Kristīne Simsone un Anna Zača.

Sonora Broka vērtē, ka katrā no Riga IFF norises dienām var noskatīties piecas pilnmetrāžas filmas. Līdz ar to 11 dienās, no 17. līdz 27.oktobrim, iespējams noskatīties 55 filmas.

Īsfilmu programmas kuratore Anna Zača ir pieticīgāka, viņa uzskata, ka dienā pietiktu ar četriem īsfilmu seansiem.

Festivālā gaidāmas arī vairākas nacionālās pirmizrādes. Tā būs atklāšanas filma - Ginta Zilbaloža "Projām", nacionālo pirmizrādi piedzīvos arī Lailas Pakalniņas dokumentālā filma "Karote", kas iekļauta festivāla pilnmetrāžas filmu konkursa skatē. Vēl festivālā dienās gaidāmas nacionālās pirmizrādes Latvijas autoru filmām "Geparda dzimšana", "Suņi nevalkā bikses", "Koris. Diriģents. Kamēr...", "Izmisums".

"Short Riga" īsfilmu konkursā, kurā iekļauta 31 īsfilma no 19 valstīm, nacionālo pirmizrādi piedzīvos sešas filmiņas, ko veidojuši Žanete Skarule, Tīna Zariņa, Lizete Upīte, Nils Skapāns, Anna Zača, Linda Stūre un Kerija Arne.

Šogad arī paplašinās festivāla norišu vietu klāsts. Filmas varēs skatīties ne tikai kinoteātros "Splendid Palace", "K.Suns" un "Kkino Bize” bet arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, kur izrādīs festivāla arhitektūras filmu programmu. Savukārt fon Stricka villā būs Baltijas mūzikas video konkursa seanss. Tam sekos mūzikas ballīte.