Kino jaunās platformas: kā raksturot vidi, kura nonācis skatītājs, kā orientēties piedāvātajā filmu klāstā un kas ir tie cilvēki, kuri palīdz izvēlēties, ko skatīties, Kultūras Rondo jautājam kino kritiķei Elīnai Reiterei un “Kino bize” direktoram Mārim Prombergam. Interesējamies arī, kāpēc šobrīd runā par “NETFLIX nogurumu” un kā to raksturot.

"Kinoskatītājiem šobrīd ir ārkārtīgi sarežģīta situācija, jo pieejams ir ārkārtīgi daudz, ja grib skatīties datorā un internetā. Tas ir milzīgs apjoms, ko cilvēks dzīves laikā nevar patērēt. Izvēles jautājums ir pats svarīgākais, kas ir tie orientieri, kas man palīdz saprast, ko es gribētu skatīties, vai tas ir tas, kas man ir vajadzīgs," vērtē Elīna Reitere.

Viņa atzīst, ka pat visdīvaināko un visspecifiskāko gaumju interesenti var atrast sev interesējošo un skatīties. Kā piemēru Reitere min, ka šobrīd ir pieejama dāņu mēmā kino lapa ar restaurētu klasiku. Tikai Ir jāzina, kur tas ir un kā līdz tam nonākt.

Reitere norāda vairākas platformas, kur meklēt filmas, bet arī atzīst, ka lielākais spēlētājs pasaulē, kas nosaka, ko skatās visi, ir "Netflix".

Māris Probmergs vērtē, ka šobrīd ir slikti, jo nevar noskatīties filmu uz lielā ekrāna, un tiem, kas to darīja regulāri, tas pietrūkst.

Arī viņš piekrīt, ka piedāvājums ir liels un neizsmeļams, bet problēma, kā to atrast un beigu beigās vai vispār cilvēki meklē un nepaliek pie televīzijas vai kādas lielās platformas piedāvājuma, kur pārlūko pāris filmas un seriālus, ko algoritms piedāvā. tas noved pie tā, ka iespēja kaut ko noskatīties ir šaura.

"Viss kaut kur ir, bet tieši kur, nav saprotams," kritiski norāda Māris Prombergs.

Prombergs nav pārliecināts, ka "Netflix" Latvijā ir populārākā platforma. Viņš vērtē, ka skatoties mājās datorekrānā filmas, lai arī piedāvājums ir plašs, izvēles ir nonivelētas līdz kaut kam vienkāršākam.