4. oktobrī pirmizrādi piedzīvos dokumentālista Ivara Selecka jaunā pilnmetrāžas dokumentālā filma "Zemnieki" – stāsts par Latviju 21. gadsimtā, kad cilvēki pamet pilsētas, lai sāktu saimniekot Latvijas laukos, informēja filmas pārstāvji. Kultūras rondo saruna ar Latvijas kino vecmeistaru, kurš 22. septembrī nosvinēja 88. dzimšanas dienu, sakot paldies par vairāk nekā stundu garo sarunu un viņa trāpīgo vēstures un tagadnības raksturojumu.

"Sešas atšķirīgas ģimenes parāda Latvijas lauku dažādību un pretrunas, zemnieka dzīvi ilūzijās un realitātē. Filmas varoņi šādu dzīvi viensētās, prom no pilsētas kņadas izvēlējušies ļoti atšķirīgu iemeslu dēļ. Daži vairs nevēlējās pavadīt savu dzīvi birojā, sastrēgumos un virtuālā pasaulē, viņi gribēja kaut ko īstu un patiesu. Daži lēmumu pārcelties uz laukiem pieņēmuši paši, citiem bija jādodas līdzi ģimenei, bet viņus visus vieno  vēlme pēc stabilitātes, ko sniedz pašu zeme un māja," filmas temats ieskicēts tās aprakstā. "Kopā ar filmas varoņiem – Aldersonu, Bartkeviču, Grāpju, Kaupužu, Krivtežu un Rehtšpreheru ģimenēm – aizritēs lauksaimnieka dzīves cikls, kas sākas ar pavasara sēju un beidzas ar rudens ražas novākšanu un zemes sagatavošanu nākamajam gadam. Dokumentālā filma "Zemnieki" turpina režisora un operatora Ivara Selecka neatlaidīgo mūža darbu – fiksēt Latviju hronista acīm, fiksēt stāstus par tiem, kas dzīvo un saimnieko laukos tagad, 21. gadsimta Latvijā. Kā autors pats formulējis filmas ievadā – "Kas nav piefiksēts, tas nav bijis!""

Režisors Ivars Seleckis ir vecākais aktīvi strādājošais Latvijas kino klasiķis, kurš 22. septembrī svinēs jau 88. dzimšanas dienu; viņš vairāk nekā 50 gadu garumā iemūžinājis Latvijas laukus un cilvēkus filmās, kas vēlāk kļuvušas par laikmeta dokumentiem.

Filma "Zemnieki" producēta studijā "Mistrus Media", kur Ivars Seleckis jau iepriekš veidojis Simtgades filmu "Turpinājums" (2018) un īsfilmu "Ķīpsalā" (2014), bet šobrīd uzsācis darbu pie jaunas dokumentālās filmas, sekojot "Turpinājuma" varoņiem pēc septiņiem gadiem.

Filmas "Zemnieki" radošajā komandā režisors Ivars Seleckis strādājis kopā ar dažādu paaudžu kinematogrāfistiem – filmas scenārija autori ir Andris Vanadziņš un sociālantropoloģe Dace Dzenovska, galvenais operators Valdis Celmiņš, komponists Kārlis Auzāns, montāžas režisors Armands Začs, skaņu režisors Ernests Ansons, producenti Gints Grūbe un Elīna Gediņa-Ducena,  izpildproducente Annija Korpa.