Kā kino producenti vērtē pieredzi, kas gūta kopprojektos ar citu valstu kino studijām?  Kā veidojas sadarbība starp Latvijas ar Nīderlandes kino profesionāļiem, kas sāk filmēt Latvijā, un kāda ir sadarbības pieredze ar kolēģiem Igaunijā – spēlfilmas "Suflieris" pirmizrāde gaidāma jau septembrī. 

Kultūras rondo par jauno kopražojuma projektu - ģimenes spēlfilmu "Grāmata par visu" - studijas "White Picture" producente Alise Ģelze un studijas "Film Angels Production" producents Jānis Kalējs.

Alise Ģelze atklāj, ka viņas pārstāvētā studija 2021. gadā Latvijā uzņemta igauņu režisora Rainera Sarneta jauno spēlfilmu “Neredzamā cīņa”.

"Visa filma tika uzņemta Latvijā un daļā Grieķijā. Tā bija ļoti interesanta sadarbība starp piecām valstīm, vērienīgs projekts Baltijai," atzīst Alise Ģelze.

Skatītāji šo filmu varēs novērtēt 2023. gada pavasarī.

Šobrīd studija "Film Angels Production" strādā pie divām kopražojuma filmām - Nīderlandes un Latvijas kopprodukcija "Grāmata par visu". To šobrīd filmē Rīgas Kinostudijā. Otra spēlfilma ir Somijas, Latvijas un Slovākijas kopprodukcija. 

"Tā būs ļoti sievišķīga filma, režisore ir sieviete, galvenā aktrise ir sieviete, tiek apspēlēta dziļi sieviešu tēma. Tā būs, varētu teikt, šausmu un arthouse apvienojums ara nelielu ironiju. Šī filma pilnībā tiks uzņemta Latvijā. Filmēšanā sāksies septembra sākumā," atklāj Alise Ģelze.

Jānis Kalējs bilst, ka šobrīd ar trešo piegājienu gatavojas Latvijas pirmizrādei filmai "Suflieris".

"Šī filma arī ir kopražojums starp trim Baltijas valstīm un Somiju," atklāj Jānis Kalējs. "Un tajā ir plaši pārstāvēti Latvijas talanti. Vienā no galvenajām lomām ir Kaspars Znotiņš un  Agnese Budovska (Cīrule). Filmā skan Ērika Ešenvalda mūzika, visa skaņu celiņa komponists ir Rihards Zaļupe. Arī mūzikas ieraksts tapa Latvijā ar dzīviem mūziķiem, kas mūsdienās ir liels retums."

Abi producenti atzinīgi vērtē dažādos kopprodukcijas un sadarbības veidus ar citu valstu partneriem un šīs sadarbības pienesumu Latvijas ekonomikai un filmu nozarei.