Ļauties mūzikai, svinot savu divdesmit piekto dzimšanas dienu ar mūziku un mūziķu vidū, šovakar aicina jubilāri – Latvijas Radio 3 Klasika kolēģi. Kultūras Rondo arī saruna ar kolēģiem.

7.janvārī Latvijas Radio 3 Klasika ar vērienīgu koncertu svinēs 25. jubileju. Tiešraide notiks pkst.18 Latvijas Radio 3 ēterā. Savukārt plkst.21.05 koncertu varēs vērot LTV1 un sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Jubilejas koncertā uzstāsies Elīna Bukša (vijole), Iveta Apkalna (ērģeles), Daumants Liepiņš un Raimonds Pauls (klavieres), attālināti Elīna Garanča (mecosoprāns), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Andris Poga. Koncertu vadīs Klasikas ētera personības Gunda Vaivode un Orests Silabriedis.

"Klasika" nav tikai Kultūras Rondo kaimiņi Latvijas Radio mājā, tie ir radinieki. Kāda ir bijusi vēsture, kāda ir šodiena un kāda būs tuvākā nākotne? Tāpat saruna par akcentiem, kas veido "Klasikas" programmu gadu gaitā. Stāsta Latvijas Radio 3 Klasika vadītāja Gunda Vaivode.

Gaidot „Klasikas” 25. jubileju, novembrī LR3 ēterā skanēja jauns raidījums „Klasikas Kurmis”. 19 raidījumos klausītāji tikās ar kādreizējiem un šī brīža raidījumu un programmu veidotājiem, atsauca atmiņā agrāk skanējušus un aizvien aktuālus raidījumus un to tēmas. Orests Silabriedis un Inga Saksone atskatās nesenā pagātnē, kā radās Klasikas kanāla LR3.

Kādi bija pirmie "Klasikas" raidījumi? 1998.gada janvārī dzima raidījums „Atspere”, tad sekoja „Diena Sākusies”, uzklausām Kristapu Menniku, kurš divus gadus bija programmas „Rīta regtaims” vadītājs.

21.gadsimta pirmajā desmitgadē "Klasikas" ēterā skan vairāki svarīgi cikli, viens no tiem „Latviešu simfoniskā pavārgrāmata”, par to turpina Orests Silabriedis.

Vēl viens fragments no raidījuma „Klasikas Kurmis”, kurā Inta Zēgnere par pasaules elpu, par sadarbību ar EBU, arī par panākumiem Starptautiskajā kompozīciju konkursā "Rostrum". Inta Zēgnere vispirms izvaicā Eiroradio mūzikas projektu koordinatori Zani Prēdeli.