Telefona zvans ar anonīmu izpildītāju – tā izrādes „Piederības vingrinājumi” radošā komanda īsi raksturo jaunāko darbu “Dirty Deal Teatro”. Un skaidro, kā kopīgas atmiņu ainas radīšana var cilvēkus tuvināt laikā, kad kopā būšana kļuvusi sarežģīta? Cita šī darba versija pagājušā pavasarī jau izmēģināta Igaunijā, tagad 6. un 7.novembrī arī Latvijā skatītājiem būs iespēja piedalīties izrādē – telefona zvanā. Interesējamies par izrādes ideju un praktiskiem soļiem, kas apmeklētājam jāzina, lai to apmeklētu.

Izrādes „Piederības vingrinājumi” idejas autori un īstenotāji ir Jānis Balodis, Katrīna Dūka, Barbara Lehtna un Kristīna Hudenko. Martā notikusi pirmizrāde Tallinas versijai, bet taujāti par ieceres rašanos, Katrīna brīdina, ka stāsts ir garš un ieskicē, kāds bijis aizsākums.

Latvijā izrādi – telefonzvanu veidos 20 līdzautori un dalībnieki, turklāt izrāde būs pieejama latviešu, kā arī krievu un angļu valodā. Izrādes saturu veido patiesi cilvēkstāsti un tos var iedalīt četrās grupās, visi stāsti saistīti ar piederību, turpina Katrīna un papildina Jānis.

Barbara izvēlējusies cilvēkus, kuri runās angļu valodā, un tie ir atšķirīgi. Divi cilvēki, kuru vecāki kara laikā devušies bēgļu gaitās, ir dzimuši Amerikas Savienotajās Valstīs un Kanādā, taču viņi ir atgriezušies. Viņi runā latviski, taču otra valoda ir angļu. Barbarai bijis svarīgi atrast stāstus, kas saistīti ar ģimeni, un tas noteikti ir šajos stāstos. Pēc kā cilvēki ilgojas dažādos vecumos. Tad ir viens jauns cilvēks, kurš runā par dzimumu un ar ko viņam jāsaskaras. Ir cilvēki, kuri izraisa nepatiku, vismaz pirmajā mirklī, jo šos cilvēkus grūti saprast. Tas bijis viņu visu kopīgs mērķis, uzsver Barbara, parādīt, ka nav tikai labu un tikai sliktu cilvēku, tāpat kā mēs visi. Par atrastajiem izrādes varoņiem, Barbara saka, ka tā ir interesanta piecu cilvēku grupa, un šie pieci stāsti ir labs komplekts.

Vēl svarīgi noskaidrot, kas jāzina klausīšanās izrādes apmeklētājam. Jānis Balodis, kā pirmo min – laicīgi iegādāties biļeti un paskaidro, ka tas svarīgi, lai cilvēks reāli saņemtu izrādes fotpgrāfiju paciņu pakomātā. Tāpat vēlams izrādes dienā būt vienam telpā ar labi uzlādētu telefonu un īsi pirms izrādes atvērt atsūtīto paciņu, kur ir pieejama nepieciešamā informācija.

Izrādi noteikti var nosaukt par klausīšanās vingrinājumu, jo apmeklētājam ar savām replikām vai pārdomām iesaistīties nevajadzēs. Izrādes veidotāji Katrīna, Jānis, Barbara un Kristīna par sevi atklāj, ka viņus visus četrus vieno interese par teātri, par tādu teātri, kas neseko tradicionālām formām , kā arī interesē darbs ar cilvēkiem, kas nav aktieri.

Patiesus stāstus izrādē – telefona zvanā „Piederības vingrinājumi” varēs piedzīvot 6. un 7.novembrī.