No 3. līdz 9. janvārim jaunas pieredzes alkstošos koncertzāle “Cēsis” aicina uz telpiskās mūzikas notikumu “Vidū”, kurā ik dienu, vairākos seansos īpaši būvētā kupolā būs iespēja gūt pilnīgi jaunu skaņas un sajūtu pieredzi. Par jaunu koncertmūzikas formātu Kultūras rondo izvaicājam projekta “Vidū” māksliniecisko vadītāju Voldemāru Johansonu un koncertzālēs „Cēsis” vadītāju Inesi Zagorsku

Inese Zagorska atklāj, ka projekts ir ilgi un grūti tapis pandēmijas laikā sadarbībā ar Latvijas komponistu savienību un Vizionārās kultūras fondu.

Tagad Cēsīs top koncertzāle koncertzālē – apjomīgs kupols skatītāju krēslu vietā, kas būs aprīkots ar skaņu sistēmu. Tā būs jauna skaņas pieredze klausītājiem.

Voldemārs Johansons atzīst, ka ideja par koncertu izauga no mūsu paaudzes komponistu vajadzības strādāt ar telpisko skaņu, kas apgūta līdz šim vairāk ārvalstīs.

Nedēļas garumā koncertzāles lielās zāles vidū tiks izvietots īpaši veidots, ar telpiskās skaņas koncertsistēmu un daudzskaitlīgiem skaļruņiem aprīkots kupols, jeb telpa telpā. Klausītāju sēdvietas būs izvietotas tā iekšpusē. Īpaši šim notikumam latviešu un lietuviešu laikmetīgās mūzikas komponisti ir radījuši jaunus elektroakustiskus skaņdarbus, kuru atskaņošana kupolā radīs unikālu telpisku dimensiju, un ikviens klausītājs sajutīsies skaņas ietverts.

Skaņas kupolā skanēs Platona Buravicka, Rolanda Kronlaka, Lindas Leimanes un lietuviešu komponistu Mantauta Krukauska un Mata Šablauska telpiskās mūzikas skaņdarbu ieraksti.