Izstāde par naudu. Iespējams, kādam liksies, ka tā ir garlaicīga un neinteresanta, - kas aizraujošs var būt skatīties uz monētām. Bet Latvijas Bankas simtgadei veltītā monētu izstāde „Vērtību zīmes” Latvijas Nacionālās mākslas muzejā (LNMM) pierāda pretējo, tā ir patiesi vērtīga, no dažādiem aspektiem raugoties, un visnotaļ droši var teikt, ka šī izstāde būs atstājusi nospiedumu sabiedrībā, nu kaut vai ažiotāžas dēļ, kas ap šo izstādi raisījās vēl pirms atklāšanas pagājušā gada rudenī. Un interese nerimst.

Tuvojoties izstādes slēgšanas brīdim, kad levitējošās un rotējošās monētas no Mākslas muzeja dosies prom, mēs dosimies uz muzeju, lai  tiktos ar izstādes „Vērtību zīmes” mākslinieciskā veidola izstrādātāju mākslinieku Artūru Analtu un izstādes izglītības programmas kuratori Annu Pūteli, kā arī parunātu ar izstādes apmeklētājiem viņu iespaidus.

Vērienīgais vides objekts „Mūsu saule” pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja fasādes kā magnēts vilina apmeklētājus uz Latvijas Bankas simtgadei veltīto izstādi. Zinātāji mēļo, ka vēl pirms izstādes „Vērtību zīmes” atklāšanas bija sacelta ažiotāža ap zelta disku, ko veido 369 bērnu un jauniešu zīmējumi, kas atlasīti īpaši rīkotā konkursā. Cilvēki vēl pirms izstādes atklāšanas pērnruden apturējuši mašīnas Valdemāra ielas vidū,  lai nofotografētu iespaidīgo monētu… un iespējams tieši milzu zeltītais vides objekts kādu mudināja doties uz muzeju.

Vides objekta „Mūsu saule” autors ir dizainers Artūrs Analts, viņš arī izstādes „Vērtību zīmes” mākslinieciskā veidola izstrādātājs.

Kā liecina novērojumi, gandrīz katrs apmeklētājs,  fotografē un filmē šai izstādē, tāpēc izstādes „Vērtību zīmes” veidotāji nolēmuši rīkot fotokonkursu.

Fotokonkurss, kurā redzama Mākslas muzeja fasāde ar vides objektu „Mūsu saule” sociālajos medijos ilgst līdz 10. janvārim, bet izstādi „Vērtību zīmes” Latvijas nacionālās mākslas muzejā var aplūkot līdz 22. janvārim.