Mākslinieka Kristiana Brektes darbi līdz šim bijuši saistāmi ar gotikas žanra, blekmetāla subkultūru, ielu mākslu, reliģiju, mākslas vēstures ikonām un popkultūru. Savā ziņā šie motīvi turpinās arī autora jaunākajā izstādē "Mr and Mrs Doe” galerijā "XO”, kas tapusi trīs gadu laikā un kuras galvenā tēma – Valsts Policijas datubāze ar mirušajiem, kuri atrasti dažādās nomaļās vai šaubīgās vietās un kuru identitāte līdz šim brīdim tā arī nav noskaidrota.

Pārsteidzoši, cik jēdzieniski bagātu piedāvājumu var ietilpināt salīdzinoši nelielā galerijas telpā. Mākslinieka darbi ir gan glezniecības tehnikā, gan ir keramikas darbi – aizgājušo nezināmo cilvēku pēcnāves maskas, veidotas kā citāts. Arī kinētisks objekts – melni maisi, kuros mirušos cilvēkus mēdz ievietot. Panākta šo maisu tehniska kustība, fonā skanot draudīgai skaņu kompozīcijai.

„Skaņa papildina telpu. Klusumā nevarētu dabūt šīs izstādes atmosfēru. Tāpēc tapusi instalācija no diviem līķu maisiem, kas lēnām satuvinās un attālinās,” skaidro Kristians Brekte. Viņš arī atklāj, ka "Mr and Mrs Doe" ir cilvēki bez identitātes, kas tiešām arī eksistējuši, tāpēc arī maisi, kas veido kinētisko objektu, ir divi.

Attēli policijas datu bāzē ir salīdzinoši nelieli un palielināt šos attēlus ir grūti. Kristians Brekte skaidro, ka veidojot izstādi nav sazinājies ar Valsts policiju, jo tā ir publiski pieejama informācija.

„Es arī nepretendēju, ka kāds atnāks un izstādē atpazīs kādu indivīdu. Viņi arī paliks ar identifikācijas numuru. Tas arī viss,” tā Kristians Brekte.

Kristiana Brektes izstāde "Mr and Mrs Doe" galerijā Māksla XO aplūkojama līdz 7. novembrim.