Pasaules slavu iemantojusī latviešu operdziedātāja Kristīne Opolais pavisam drīz priecēs klausītājus Latvijā, dāvājot trīs koncertus dažādās pilsētās. Jau rīt, 30.septembrī, viņas solokoncerts Liepājā „Lielajā dzintarā”, 2. oktobrī -  dzimtajā pilsētā Rēzeknē, pēc tam koncerts Rīgā un koncerttūri noslēgs uzstāšanās kaimiņos - Viļņā.

Dziedātāja atklāj, ka līdz šim viņas desmit gadu muzikālajā karjerā bijuši tikai divi solo koncerti, tāpēc šo turneju savās mājās gaida ar nepacietību un lielu, bet pozitīvu uztraukumu.

"Es tomēr esmu skatuves cilvēks un man ir vajadzīgs tēls, vislabāk es jūtos, kad es neesmu es," intervijā raidījumam "Kultūras Rondo" bilst dziedātāja Kristīne Opolais.

"Solo koncertā katrā ārijā ne vienmēr var paspēt iedziļināties. Tikko esmu iedziļinājusies vienā, jau jāpārslēdzas uz nākamo. Man dziedāšana ir saistīta ar emocijām, līdz ar to ir grūti atslēgties un vienkārši nodziedāt vokāli skaņdarbu. Solo koncertā pārsvarā tā ir, vairāk intīma atmosfēra. Man tas sagādā nelielas grūtības, un tā tas arī būs šajos koncertos. Visvairāk palīdz laba publika, ceru uz labu publiku, uz cilvēkiem, kas nāks ar interesi un mīlestību. Atmosfēra ir svarīga."

Solokoncerta programma veidota galvenokārt no mūzikas, kas nav bieži ietverta operas solistu programmās, taču skanēs arī iemīļotās operu ārijas.

"Tas bija nedaudz ambiciozi izvēlēties gandrīz visus jaunus skaņdarbus, īpaši pirmajā daļā.  Gribēju  noteikti sākt ar Dezdemonas skatu (Dezdemonas ārija no Dž. Verdi operas "Otello"), Latvijā to neesmu dziedājusi. Pasaulē par Dezdemonas lomu esmu saņēmusi vienmēr labas atsauksmes no publikas un kritiķiem, arī pašu vienmēr apņem tāds siltums, kad dziedu šo ainu. To noteikti gribēju iekļaut programmā."

Sākot koncertus tieši ar Dezdemonas dziedājumu Opolais vēlas publiku noskaņot liriski. Savukārt otrajā daļā iekļautā ārija no P. Maskanji reti iestudētās operas „Īriss” saistās ar dziedātājas sapņiem. Opolais atklāj, ka vēlētos, lai kāds no lielajiem teātriem šo operu iestudētu, aicinot viņu galvenajā lomā.

Koncertos Kristīne Opolais muzicēs kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kuru diriģēs itāļu diriģents Sesto Kvatrīni, viņš ir diriģenta Fabio Luizi asistents Metropolitena operā. Diriģents Latvijā uzstāsies pirmo reizi.

Koncertus piedāvā Andreja Žagara kultūras atbalsta un attīstības fonds.