Mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas gleznas pašlaik var aplūkot divās vietās: Krāsainas puķes, sulīgas zemenes lidojoši truši un jaguāri, kā arī vairāki simti prominentu viesu – šāda atmosfēra valda Rīgā, Mākslas un tehnoloģiju kvartālā, Sporta ielā , kur skatāma Kristīnes Luīzes Avotiņas multimediālā gleznu izstāde "Sapņu upe", kas apmeklētājiem būs pieejama līdz 15. oktobrim. Savukārt, koši izteiksmīgas eļļas gleznas veido personālizstādi ar nosaukumu "Ģimene", kas izvietota nule renovētajā Cēsu Izstāžu namā.

Kristīne Luīze Avotiņa ir koša personība latviešu mākslā, kura savā arsenālā paņēmusi ne tikai savas ģimenes – vectēva Harija Kārkliņa, mammas Ilzes Avotiņas un māsas Katrīnas mantojumu, bet arī plašās pasaules atklāsmes. „Mākslinieces rokraksts ir tēlains un spilgts, viņas glezniecība zied tīrās un spožās krāsās” – tā viņas audeklus raksturo eksperti.

Ar Kristīni Luīzi Avotiņu Latvijas Radio tiekas krustcelēs – Liezērē pie baznīcas. Kristīne Luīze turpat netālu vada gada siltāko laiku, žurnāliste Ruta Rikše apciemo savu bērnības pusi. Lielceļš met loku ap dievnamu un garām aizbrauc pa kādai zemes darbu mašīnai un vieglajam auto.

"Glezna ar dzērvēm "Vasaras dziesma", otro gadu uz mūsu kalniņa dzērves dzīvo. Un smuki bļaustās. Un man ļoti patīk tā skaņa. "Porcelāns" ir glezna, kas domāta par dzīves trauslumu. Man sadzīviski patīk krāt porcelāna tasītes. Tieši zilibaltais porcelāns patīk. Tas tā savijas," par saviem darbiem izstādē "Ģimene" stāsta Kristīne Luīze Avotiņa.

Par spilgtajām krāsām, kas raisa daudz apbrīnu, māksliniece bilst, ka tas ir iedzimts. "Man vienkārši patīk ar tām strādāt, lai gan bērnībā bija tikai melna tuša un papīrs, līdz 15 gadiem. Tad sāku gleznot, tas noteikti iedzimts - mamma, vecaistēvs, Igaunijas vecvecmāmiņa ar koši rozā austām segām," bilst Kristīne Luīze Avotiņa.

Pirms pusotra gada Kristīnes Luīzes ģimenei pievienojusies meitiņa Lizelote Anna.

"Piecas sēnītes – es, mans vīrs, meita un mani vecāki, dzīve cieši savijusies. Tā glezna nebija plānota, bet tēvs atveda no meža sēnes, kur piecas saaugušas, bija tukšs audekls, likās, ka vajadzētu saņemties un to uzgleznot. Tās piecas likās tā simboliski,” par centrālo gleznu "Ģimene" stāsta Kristīne Luīze Avotiņa.

Savukārt, lai uzzīmētu caurspīdīgās jāņogas ir vajadzīga meistarība un pacietība, bet ieraudzīt tās palīdzējusi meitiņa. "Es caur viņu daudz ieraugu no jauna. Pašam apbružājas tā uztvere. Tu pierodi, bet viņai viss ir no jauna," bilst māksliniece.

Kristīne Luīze Avotiņa jau sarīkojusi vairāk nekā desmit personālizstādes un piedalījusies vairākās grupu izstādēs Eiropā. Cēsu Izstāžu namā atvērta pati jaunākā personālizstāde, kurā skatāmi koši un priecīgi eļļas gleznojumi. Gleznotāja ir atsaukusies izstāžu nama vadītājas Natas Livonskas piedāvājumam.

"Vasara kavēsies vēl līdz 5. novembrim Cēsu Izstāžu namā," atzīst Natas Livonskas. Uzklausot cēsnieku piedāvājumu veidot izstādi, māksliniece atzinusi, ka veltīs to mazajai meitiņai. "Skatoties, kā mana meitiņa aug, kā viņa atklāj pasauli, es viņai gribu krāšņi un gudri pasniegt, kā man ģimene deva. (..)  Sirsnība ir tik liela šajā izstādē, ar tādu mīlestība, kā mīloša māmiņa var domājot par savu bērniņu, vēl jo vairāk pirmo bērniņus," stāsta Nata Livonska.

Kristīnes Luīzes Avotiņas personālizstādē Cēsu Izstāžu namā itin visi ir jauni darbi.

"Krāsas dzidras un tīras, apbrīnoju, cik daudz strādā un paspēj. Viņa ir apbrīnojama darba spēju ziņā, kādas tēmas bijušas. Ļoti enerģiska. Diviem darbiem bija vēl eļļas krāsas smarža, kad veda uz izstādi,” raksturo Nata Livonska un bilst, ka visi, kas ienāk izstādē, smaida.

Savukārt māksliniece vēl stāsta, ka visi Cēsu izstādes darbi ir tapuši Liezērē lauku mājās, "bija gandarījums to darīt, ja tas būtu gleznots Rīgā, darbi nebūtu tādi". Runājot par abām izstādēm, viņa ir gandarīta, ka liels darbs izdarīts, bet par atputu nedomā. Ir jāturpina strādāt.

Gleznotājas Kristīnes Luīzes Avotiņas personālizstāde ar nosaukumu "Ģimene" renovētajā Cēsu Izstāžu namā būs skatāma līdz 5.novembrim.