Ja vēl pirms nedēļas runājām par kultūras sastrēgumu, tad šodien jārunā par kultūras klusumu – vismaz reālajās kultūrtelpās. Epidemioloģisko ierobežojumu dēļ atcelti visi kultūras pasākumi no 21. oktobra līdz 15. novembrim. Kultūras rondo izvaicājam Kultūras ministrijas valsts sekretāri Daci Vilsoni, lai skaidrotu, ko mājsēde nozīmē kultūras nozarei kopumā, kādas būs e-iespējas un kādi valsts atbalsta mehānismi varētu palīdzēt tai izdzīvot.

"Pārejam atkal uz digitālo vidi," piekrīt Dace Vilsone.

Kultūras ministrija iesaka arī šīs mājsēdes laikā kultūru baudīt virtuāli, izmantojot KM apkopotos resursus internetā.

Viens no atbalsta veidiem kultūrai būs biļešu kompensācija: skatītāji, kuri nodos biļetes, varēs atgūt naudu, savukārt no valsts puses pasākumu rīkotājiem kompensēs 80% līdzekļu, skaidro Dace Vilsone.

Vilsone arī norāda, ka būtiski lielajās kultūras vietās, kur nevar notikt un vēlāk notiks ar ierobežojumiem "zaļajā režīmā" pasākumi, saruks apgrozāmie līdzekļi.

"Mēs diskutēsim par uzņēmumu atbalsta programma, ko organizē Ekonomikas ministrija, lai tajā ietvertu arī kultūrās institūcijas un uzņēmumi. Runāsim, ka nepieciešams atbalsts lielo platību uzturēšanai kompensācijām," bilst Vilsone.

Trešais atbalsta veids, kas nepieciešams kultūras nozarei, – kompensēt dīkstāves periodu pašnodarbinātiem māksliniekiem un izglītības darbiniekiem, kas strādā interešu izglītības un profesionālās izglītības jomā un nevar vadīt nodarbības.

Ierobežota kultūrdzīve būs pēc 15. novembra vakcinētām personām.