Kā izstrādātajā “4 soļu plānā”, kas paredz samazināt Covid-19 ierobežojumus, varētu darboties muzeji, teātri un citas kultūras iestādes? Situāciju skaidro Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.

"Konceptuāls atbalsts ir tam, ka varētu pulcēties vairāk nekā viena mājsaimniecība, līdzīgi kā sportā tas dotu iespēju amatierkolektīviem un interešu kustības dalībniekiem satikties grupās līdz 10 cilvēkiem ārtelpās," Kultūras rondo skaidro Dace Vilsone. "Ja tas piepildīsies, ceram, ka tas būtiski uzlabos cilvēku pašsajūtu."

Otrais solis ir kultūrvietu - muzeju un bibliotēku atvēršana, ar domu, ka tās varēs apmeklēt individuāli vai ar ģimeni.

"Ja labi sekmēsies ar pandēmijas ierobežošanu, ceram, ka trešajā solī, kas varētu būt indikatīvi maija vidū, mēs varētu tikt pie pagājušā gada pieredzes, kad notika brīvdabas pasākumi ar automašīnām - autokoncerti, auto kino. Siltākā laikā tie būtu arī pasākumi laivās, kas guva lielu popolaritāti," turpina Dace Vilsone.

"Ceturtajā solī varētu runāt par ierastākā veidā veidotiem pasākumiem brīvdabā, tas tas ir iespējams pie saslimstības rādītājiem, kas ir zem 100 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem. Ceram, ka šis stāvoklis iestāsies jūnijā," atzīst Vilsone.

Visgrūtāk prognozēt, kā varēs organizēt pasākumus iekštelpās, tur vajadzīgs ļoti zems saslimstības rādītājs - mazāk nekā 100 saslimušo uz 100000 iedzīvotājiem.

Latvija pēta Vācijas un Nīderlandes pieredzi, kur uz pasākumiem aicina cilvēkus ar negatīvu Covid testa rezultātu. Vērtēs, vai arī Latvijā var pārņemt šādu pieredzi un atgriezties pie kaut cik normālas kultūras dzīves.