Imanta Ziedoņa muzeja izveidotais vairāk nekā 800 kilometru garais maršruts „Mūsdienu Barona ceļš”, kuru atklāja Tartu un klātesošs notikumam bija arī Kultūras Rondo, šodien, 16.septembrī, turpinās Kandavas pagastā. Ir ceļojuma 27. diena un

Kultūras Rondo ir devies uz Zemīti, kur Ingvilda Strautmane un Santa Lauga kopā ar Ziedoņa fonda vadītāju Žaneti Grendi un fonda Kartupeļu Lauka Radio direktoru Emīlu Lukjanski mēro ceļu līdz Aizdzires muižai.

"Fonds “Viegli” iet pa Barona taku un meklē "Mūsdienu baronus". No rīta visus Zemītes skolā sagaidīja bērni, kuri bija apgleznojuši kedas, šodien viņi zīmēja. Tagad mēs ejam. Barons ir gājis no Tartu līdz Dundagai un katru dienu kādi cilvēki, mūsdienu baroni, šo ceļu iet, kādu ceļa gabalu," stāsta Ingvilda Strautmane.

Ceļā rit arī dažādas sarunas : Kartupeļu lauka radio Emīls Lukjanskis izprašņājis, kas ir radio un kas ir latvietis, kas varbūt pārāk grūti jautājumi uz ceļa. Zemītes tautas nama vadītāja un bibliotekāre stāsta stāstus par Zemītes spokiem, krogiem un baznīcām.

"Pa ceļa viskautko redzam, gan krupjus, gan tārpiņus, gan to, ka cilvēki kartupeļus rok. Droši vien Ziedonis gribētu piestāt un parunāt, gan kartupeļu lauka malā, gan citur, gan autobusa pieturā, kur vairs autobusu neviens negaida, jo autobuss tur vairs neiet," bilst ingvilda Strautmane.

Sestdien, 19.septembrī, Kultūras Rondo varēs klausīties plašāku stāstu par ceļā pieredzēto, kā arī stāstus par Zemīti, skolēnu domas un uzzināt, kas ir pils spoks.