Stacionārā mājvieta jeb štābiņš – tā neatkarīgās teātra trupas “Kvadrifrons” aktieri dēvē jauno spēles vietu Āgenskalnā, Zeļļu ielā. Tā ir bijusī Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes ēka, iespējams, tieši tāpēc pirmais šīs sezonas jauniestudējums būs par izglītības sistēmu Latvijā. Izrādes nosaukums „Ciešamā kārta” un tās pirmizrāde jau rīt, 1.oktobrī.

Āgenskalnā, Zeļļu ielā 25, bijušajā Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē, tiks rādīts šīs sezonas teātra trupas „Kvadrifrons” pirmais jauniestudējums – vēl rit aktīvs darba process. Skatītāju vietas vēl nav iekārtotas, taču visur jūtama iepriekšējo mājas saimnieku – izglītības iestādei raksturīgā vide.

Izrādē „Ciešamā kārta” būs četras sanākšanas, kurās tiekas kāda bērnudārza audzēkņu vecāki, kādas pamatskolas skolotāji, kādas vidusskolas skolēnu padomes biedri un kādas augstskolas Satversmes sapulces orgāna locekļi.

Režisors piedāvā ielūkoties vienā no izrādes daļām.

Sarunu turpinām teātra trupas kabinetā, kas esot lielāks nekā iepriekšējā mājvietā Rīgas cirkā.

Teātra trupa „Kvadrifrons” dibināta pirms trim gadiem un sadarbībā ar cirka komandu savu līdzšinējo māksliniecisko programmu veidoja vecajos zirgu un ziloņu staļļos. Nu esam telpās, kur zināšanas guvuši studenti. Klāvs Mellis, Ance Strazda, Reinis Boters un pieaicinātā aktrise no apvienības „esARTE” Una Eglīte, gatavi iepazīstināt ar izrādi „Ciešamā kārta”. Tās teksta autori Ance Strazda un Klāvs Mellis.

Izrādē piedalās “Kvadrifrona” aktieri Ance Strazda, Reinis Boters, Āris Matesovičs un arī Una Eglīte no teātra apvienības „esARTE”.

Sarunā pieskaramies arī “Spēlmaņu nakts” nominācijām, jo teātra trupa „Kvadrifrons” nominēta vairākās kategorijās. Divi projekti nominēti kategorijā Gada notikums digitālajā vidē – tiešsaistes izrāde „24h” un klausāmizrāde „Rolanda dziesma”. Savukārt starp nominētajām Gada lielās formas izrādēm ir „Vecmāmiņu valsts”, kuru 18.oktobrī varēs noskatīties Hanzas peronā.

Izrāde „Ciešamā kārta” pirmizrādi piedzīvos rīt „Kvadrifrona” jaunajā mājvietā Zeļļu ielā. Pirmās izrādes jau izpārdotas, taču jauniestudējumu iespējams redzēt 3.oktobrī un 25. un 26.novembrī.