Māksliniece Vineta Kaulača  radījusi jaunu gleznu kolekciju, kas būs aplūkojama izstādē “Laika jautājums” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Kā glezniecības valoda mainās mijiedarbībā ar fotogrāfiju, kino un arhitektūru, Kultūras rondo pārrunājam ar Vinetu Kaulaču un izstādes kuratori Elitu Ansoni. 

No 13. maija līdz 6. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs norisināsies Vinetas Kaulačas personālizstāde “Laika jautājums”.

Vineta Kaulača izstādei Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā radījusi jaunu gleznu kolekciju. Ekspozīciju māksliniece veido, balstoties esošajā telpiskajā situācijā – trīs savstarpēji saistītās izstāžu zālēs, kur katrā iespējams izvietot suverēnas darbu grupas, kas vienlaikus konceptuāli ir pilnībā saistītas. Izstādē glezniecības valoda skatāma mijiedarbībā ar citām mākslas formām – fotogrāfiju, kino un arhitektūru.

Vineta Kaulača glezno telpiskas struktūras un vizuālo kāpinājumu panāk, tās attīrot no liekā. Viņa apstādina laiku vai, gluži otrādi, apsteidz to, aizraujot līdzi skatienu perspektīvas bezgalībā.