Šogad Latviešu Literatūras gada balvas (LALIGABA) ceremonija uzticēta “Literatūre” radošajai komandai, kura sāk filmēt kadrus šim notikumam.

Kad Kultūras Rondo ir sazinājies ar vienu no “Literatūres” radošās komandas, ar žurnālistu Gustavu Terzenu, izrādās filmēšanas grupa ar vilcienu dodas pie viena no LALIGABAs uzvarētājiem.

"Marta dodas pie visiem uzvarētājiem. Viņa apbalvo un zvana man un līdz ar to es saņemu atļauju darīt to, ko padodas darīt vislabāk - iet pie cilvēkiem un lasīt," stāsta Gustavs Terzens.

Uzvarētājus, protams, sarunas laikā nevar atklāt. Tos uzzināsim 30.aprīlī apbalvošanas ceremonijā Latvijas TV.

"Izaicinājums ir ievērot šobrīd noteiktos drošības ierobežojumus. Visai filmēšanas grupai nepārkāpt, neapdraudēt, bet nodoties literatūrai," bilst Gustavs Terzens, stāstot par to, kā notiks grāmatu lasīšana.

Viņš atklāj, ka visticamāk ies līdzīgu ceļu, kā daudzi šobrīd ikdienā turpina strādāt, tas ir, izmantojot kādu digitālo rīku.

Vēl, gaidot LALIGABAs apbalvošanu, grāmatu blogeri, lasītāji un literatūras entuziasti visu aprīli ir aicināti piedalīties konkursā un savos sociālo tīklu profilos publicēt attēlus un vērtējumus par LALIGABAi nominētajiem darbiem, lietojot tēmturi #laligaidas. Interesantākie sniegumi ik trešdienu saņems vērtīgu lasāmvielu.