Covid-19 pandēmijas dēļ nav iespējams muzejus klātienē apmeklēt jau kopš aizvadītā gada 21.decembra. Šis laiks muzeju pārstāvjiem liek domāt par citādāku komunikācijas veidu ar saviem apmeklētājiem – tiekoties virtuāli. Kā tas izdodas muzejiem Latgalē?
Virtuālas izstādes, ekskursijas, dažādi video, fotogrāfijas, publiskojot izstāžu un ekspozīciju vizualizācijas vai stāstus par muzeja krājumā esošajām kultūrvēsturiskajām bagātībām – ir tas, ko var atrast pārskatot Latgales muzeju mājas lapas un sociālo tīklu kontos. Jāteic, kāds muzejs ir aktīvāks, cits mazāk.
„Domājam par to, kā, it īpaši kultūras jomā, savu publiku, savu auditoriju nepazaudēt,” to, ka laikā, kad muzejs apmeklētājiem ir slēgts, tāpat ir jādomā par piedāvājumu, atzīst Rēzeknes Latgales Kultūrvēstures muzeja direktore Anastasija Strauta. „Protams, ka tas ir pavisam citādi, kaut ko mēs noteikti mācāmies, kaut ko mēs apgūstam un, acīmredzot, uz to pakāpeniski strādāsim arvien vairāk, un es domāju, ka tas paliks vairāk arī tajā ikdienā tad, kad, kā mēs sakām, atgriezīsimies normālajā dzīves ritmā.”
Aktīvi šajā laikā darbojas muzejpedagogi, piedāvājot skolēniem dažādas nodarbības virtuālajā vidē. Arī Latgales Kultūrvēstures muzejā visu februāra mēnesi ir pieejama programma „Barikādēm 30”, kā secina Anastasija Strauta, programma ir pieprasīta, kas priecē.
Jautājot, kā šajā laikā veicas Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejam, tā pārstāve Gunta Ločmele stāsta, ka, neraugoties uz to, ka muzejs ir slēgts, muzeja pagalms apmeklētājiem ir atvērts, izmantojot muzeja brīvdabas teritoriju instalācijām un izstādēm. Tāpat arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja Youtube un Facebook kontos atrodami video stāsti, piemēram, stāsts par Barikāžu laiku. Šādus materiālus īpaši atzinīgi novērtē skolotāji, piedāvājot skolēniem kā mācību materiālu stundās. Gunta Ločmele ir pārliecināta, ka muzejam ir svarīgi būt arī digitālajā vidē.
"Šis laiks ir izaicinājums, tomēr darbs muzejā turpinās," saka Viļakas novada muzeja vadītāja Rita Gruševa. Šobrīd tiek veidota viktorīna par Viļakas vēsturi, tā iedzīvotājiem būs pieejama digitālā veidā.
Muzejā vairāk pievēršas pētniecībai par Viļakas novada vēsturi, iepriekš tam nesot bijis tik daudz laika. Ir modernizēta Eduarda Stravnika „Putnu olu kolekcijas” ekspozīcija, tomēr neviens to vēl nav redzējis, interese gan esot liela.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X