Latgales vēstniecība "Gors" gatavojas Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2020” pasniegšanas ceremonijai. Ir noslēgusies pretendentu iesniegšana un pieteikumi nodoti žūrijas vērtēšanai.

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2020” video, aicinot uz kopīgo tikšanos, ar nelielu piesardzību, jo, kas zina, kā viss vēl var mainīties! Tomēr plānots, ka šoreiz ceremonija notiks citādāk. Tiešsaistē, bez pilnas lielās zāles ar skatītājiem, savstarpējo sarunu un tikšanos. Tomēr pasākums solās būt interesants. Vairāk par to stāsta Latgales vēstniecības "Gors" mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine.

“Pasākums notiks virtuālā vidē ar 3D scenogrāfiju, ar iluzionistu vērtiem trikiem, ar tādu nesaprotamu atrašanos vietu, kad varbūt jums liksies, ka jūs esat pļavā vai kāda cita cilvēka dzīvoklī, respektīvi, būs interesants šis viss skatuviskais uzstādījums, un pasākuma vadītājs šogad būs Jānis Skutelis. Būs arī ierastās lietas, būs visu 30 nomināciju pieteikumi, būs 10 uzvarētāju godināšana, un mēs tā domājam, ka mēs centīsimies šos te uzvarētājus godināt klātienē, būs arī mūzikas grupas, viņu gan būs mazāk nekā iepriekšējos gados, jo šajā digitālajā formātā pasākums būs vienā daļā. Katrā ziņā būs vecās lietas un ļoti interesantas jaunās,” stāsta Ilona Rupaine

Lai Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks 2020” varētu notikt, ir jābūt nominantiem, kuri pretendē uz māla “Boņuka” statuetēm. Šobrīd ir beigusies pieteikuma anketu iesniegšana par padarīto 2020.gadā.

“Kopā mēs esam saņēmuši pāri par 120 pieteikumus un, neskatoties uz visiem izaicinājumiem, kāds ir bijis pagājušais gads, var redzēt, ka ir ražīgi pastrādājuši, gan ir daudz izdevumu, ir gan daudz raidījumu un notikumu, kurus ir paspējuši īstenot brīžos, kad cilvēki varēja vairāk pulcēties, ir izdoti diski, gan video klipi. Mūs priecē tas, ka pagājušajā gadā kultūrā viss ir noticis,” par pieteikumu skaitu stāsta Latgales vēstniecības "Gors" pasākumu producente Daira Lāce.

Žūrijas darbs notiks divās divās kārtās, pirmajā no pieteikumiem tiks izvirzīti 30 pretendenti, tad, žūrijai tiekoties kopā, šoreiz attālināti, no 30 pretendentiem tiks izvēlēti 10 “Boņuka” balvas ieguvēji. Kā ierasts, balva tiks pasniegta arī par mūža ieguldījumu, tā tiks izziņota jau februāra sākumā. Taču pati Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” pasniegšanas ceremonija notiks 28.februārī, ko varēs vērot tiešsaistē.