Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) kopā ar domubiedriem uzsākusi plašu un apjomīgu piecu gadu programmu "Latviešu grāmatai 500". Arī Latvijas Radio 1 tajā iesaistījies ar raidījumu Grāmatai pa pēdām, kurā pētām latviešu rakstītā un iespiestā vārda izplatību Latvijas teritorijā un arī Eiropā. Ir arī atklāta jauna mājaslapa "gramatai500.lv", kā arī izdots ceļvedis, kurā var iepazīties ar Rīgas grāmatmīļu un profesionālu grāmatnieku ikdienu pirms simt gadiem, apmeklējot tajā norādītās vietās.

Lasāmzāle – kinoteātrī, bibliotēka – šokolādes fabrikā un tipogrāfija pirmajā Rīgas debesskrāpī – tie ir tikai daži pieturas punkti pastaigā pa Rīgas lasāmvietām. Par visu plašāk stāsta literatūrzinātnieks, LNB vadošais pētnieks Pauls Daija, LNB Pētniecības un interpretācijas centra vadītāja Maija Treile un LNB galvenā bibliogrāfe, ceļveža idejas autore un satura veidotāja Kristina Papule.

Latviešu grāmatniecības vēsturei zīmīgā datumā, 8. novembrī, atvērta jauna mājas lapa gramatai500.lv, kurā var iepazīties ar notikumiem un jaunumiem, kas saistīti ar grāmatniecības piecsimtgadi notikumu ciklā "Latviešu grāmatai 500". Programmu veido Latvijas Nacionālās bibliotēka (LNB) un "Latviešu grāmatai 500" partneri. "Latviešu grāmatai 500" idejas autors ir LNB direktors Andris Vilks un patrons ir Valsts prezidents Egils Levits.

Mājas lapas gramatai500.lv tekstus rakstījuši rakstnieks Osvalds Zebris un literatūrzinātnieks, LNB vadošais pētnieks Pauls Daija, dizainu veidojušas LNB Izstāžu centra dizaineres Madara Lesīte-Volmane un Anete Krūmiņa, projektu vada LNB Komunikācijas departamenta direktore Ieva Gundare un Pētniecības un interpretācijas centra vadītāja Maija Treile.