Par Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas laureātu, saņemot augstāko apbalvojumu nozarē, šogad atzīta ēku rekonstrukcija Miesnieku ielā un tās autori SIA “ARHIS Arhitekti”. Kultūras Rondo tiekamies ar arhitektu Andri Kronbergu.

Šogad Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu jeb “Grand Prix” saņēma projekts ''Ēku rekonstrukcija Miesnieku ielā'' un tā autori SIA “ARHIS Arhitekti”. Fināla žūrija, kuras sastāvā ir Andro Mends (Andro Mänd, Igaunija), Guste Kančaite (Gustė Kančaitė, Lietuva), Oktavio Mestre (Octavio Mestre, Spānija) un Brigita Bula, savu izvēli pamatoja ar vārdiem: “Par delikātu iejaukšanos vēsturiskajā substancē un tās apstrādi. Par Vecrīgas atdzimšanas attīstīšanu un gudru dialogu starp vēsturisko un mūsdienu arhitektūru. Kā arī par meistarīgu plānošanu un sarežģītu detaļu izstrādi vēl sarežģītākā situācijā.”

Latvijas Arhitektūras gada balvas jeb fināla žūrijas balvas ieguva Viesturdārza kvartāls, “Hanzas perons” – noliktavas pārbūve par ēku plašizklaides pasākumiem un “K_99” autori.