Vai varam teikt, ka  Latvijas džezam ir savs raksturīgs skanējums? Kādi ir tā atbalsta punkti, lai tas sekmīgi attīstītos? Pirms starptautiskā mūzikas festivāla "Rīgas Ritmi", kas notiks no 29. jūnija līdz 2. jūlijam, Kultūras rondo saruna ar festivāla skatuves "Jersika Stage" organizētāju Mareku Ameriku un grupas "Lupa" mūziķiem Dāvi Jurku un Ati Andersonu.

Ieskatāmies festivāla "Rīgas Ritmi" programmā, kura it kā ir ļoti īsa un kodolīga, bet aiz katra teikuma ir vesels stāsts.

22. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi” norisināsies no 29. jūnija līdz 2. jūlijam. 

Atsevišķu festivāla “Rīgas Ritmi” sadaļu – “Jersika Stage” skatuvi – kūrē vinila plašu izdevniecības “Jersika Records” vadītājs Mareks Ameriks. Koncerti notiks mākslas centrā “Noass”.

Galvenie festivāla koncerti notiks Rīgas Doma dārzā. 30. jūnijā tur uzstāsies “Modern Standards Supergroup” un “Very Cool People” kopā ar Paulu Saiju, bet 1. jūlijā – Clark Beckham un “Ayom”. Dubultkoncertu sākums plkst. 20.00.
 
Festivāla zvaigznes pasniegs arī publiskas meistarklases Latvijas Radio 1. studijā. 30. jūnijā ar džeza mūzikas studentiem un citiem interesentiem tiksies dziedātājs Clark Beckham, bet 1. jūlijā – grupas “Ayom” līdere Jabu Morales. Meistarklašu sākums plkst. 10.30 un tās iespējams apmeklēt bez maksas, iepriekš piesakoties e-pastā info@rigasritmi.lv.