Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) janvāris ir simtās jubilejas mēnesis. Vakar, 8.janvārī, atklāta jaunā grāmata “Stories in Sounds: 100 years of the Jāzeps Vītols Latvian Academy of Music”, bet kulminācija gaidāma sestdien, 11.janvārī, ar īpašu koncertu Lielajā Ģildē. Plašāk par to Kultūras Rondo stāsta JVLMA zinātniskā un radošā darba prorektore Anda Beitāne, izdevuma k oncepcijas un dizaina autore Maija Rozenfelde, kā arī viena no teksta autorēm Annija Bičule.

“Grāmatai trīs dimensijas,” iepazīstina Annija Bičule. “Vispirms tā ir vizuāli uzrunājoša caur Artūra Konrāda fotogrāfijām, kas ļoti konkrēti atklāj personības raksturu. Otra – tekstuālā informācija. Trešā – skaņa atdzīvojas, grāmatā ik pēc pāris lappusēm ir redzami ir zili krāsu pleķi, kas ir krāsu eksperimenti, ko īstenojuši akadēmijas studenti, cenšoties spēlēt savu instrumentu radošā veidā. Uz katras šīm lappusēm "overly" aplikācijas ikona. Tā ir papildinātās realitātes aplikācija, tie ir grāmatā paslēpti video, kas atdzīvojas.”

Lai pilnvērtīgi iepazītu grāmatu, vajag lejuplādēt telefonā aplikāciju.

Grāmata tapusi Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. “Stories in Sounds” idejas autors ir JVLMA rektors prof. Guntars Prānis, savukārt projekta īstenotāji jeb radošā komanda – koncepcijas un dizaina autore Maija Rozenfelde, fotogrāfs Artūrs Kondrāts un satura veidotājas Anda Beitāne, Annija Bičule un Gunda Miķelsone.