19. maijā Latvijas Nacionālais Vēstures muzejs (LNVM)  pēc gandrīz divu mēnešu pārtraukuma uz tikšanos aicina savus apmeklētājus.

"Iecerētā pasākumu programma, gan saistībā ar muzeja simtgadi, gan citiem plāniem ir stipri mainījusies. Neesam atmetuši apņēmību un cerību šos plānus īstenot, darīt to citā formātā vai pārcelt uz vēlāku laiku," raidījumā Kultūras Rondo atzīst LNVM direktora vietnieks zinātniskajā darbā Toms Ķikuts.

Viņš arī norāda, ka zināmā mērā situācija ir dubultsarežģīta, jo ir bijis grūtāk īstenot jubilejas pasākumu programmu, bet arī ar to, ka gads iesākās ar pārcelšanos uz jauno krātuvi Pulka ielā. "Arī šis process saistībā ar Covid krīzi bija diez gan sarežģīts," atzīst Ķikuts.

LNVM muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja Astrīda Burbicka stāsta, ka šobrīd muzejā var aplūkot izstādi "Latvijas gadsimts", kā arī Latvijas vēstures ekspozīciju var apmeklēt. Tāpat atvērtas ir muzeja filiāles - Tautas Frontes muzejs un "Dauderi".

Ķikuts  atklāj, ka LNVM ir iecerējis lielu izstāžu projektu “Tuvplāni”, kas cerams, durvis vērs rudenī, cerams arī ar starptautisku konferenci vai vismaz semināru. Šis projekts ir veltīts muzeja simtgadei valsts muzeja statusā.

"Ideja ir pietuvināt muzeju, kā tas funkcionē, kā tas realitātē darbojas, kāpēc muzejs krāj tās vai citas lietas, kāpēc to nekrāj, kāpēc vajadzīga pētniecība," skaidro Ķikuts.

Iecerēti arī trīs publikāciju projekti: rakstu krājums, kas veltīts muzeja krājuma kolekcijām, katalogs un pētījums par Dundagas laukmuižas senkapiem, izdevums veltīts Lāčplēša kara ordeņa vēsturei un Lāčplēša dienas svinēšanas tradīcijām.