Pirmo reizi latviešu mākslinieks iekļūst operas konkursa „Rings Award” finālā. Par Mocarta operas „Dons Džovanni” iestudējuma redzējumu un sadarbību ar citiem operas namiem Eiropā Kultūras Rondo studijā saruna ar scenogrāfu un arhitektu Didzi Jaunzemu.

11. janvārī, Austrijas pilsētā Grācā starp 126 komandām no 32 valstīm tika noskaidroti prestižā konkursa  “Rings Award 2020” operas apbalvojuma trīs finālisti. To vidū pirmo reizi komandā ir arī scenogrāfs no Latvijas – mākslinieks, arhitekts Didzis Jaunzems.

Šogad konkursa komandām bija jāsniedz savs Mocarta operas “Dons Džovanni” iestudējuma redzējums. Ladas / Jaunzema / Kitamikado komanda piedāvāja ideju ar nosaukumu “Dona Džovanni sindroms”. Ideja paredz iestudēt operu bez tās galvenā varoņa Dona Džovanni un sadalot vokālo dziedājumu starp pārējiem trīs vīriešu dzimuma operas varoņiem –  Leporello, Mazeto un Otavio. 

Tiek plānots, ka komandas ideja tiks realizēta Grācas operā šā gada jūlijā, un tās komandas sastāvs ir starptautisks: Kristiana Lada (Polija) – režija, Didzis Jaunzems (Latvija) - scenogrāfija un Natālija Kitamikado (Japāna) – tērpi.