Latvijas Radio 1. studijā šonedēļ strādā diriģente Eimija Andersone, kas ir Ņujorkas orķestra „Orchestra Moderne NYC” dibinātāja un muzikālā direktore. Viņa kopā ar mūziķiem no Latvijas ieskaņo projektu „Woman Warriors” jeb „Varones: Pārmaiņu balsis”, klātesot arī komponistei Lolitai Ritmanei.

Diriģente Eimija Andersone ir Ņujorkas orķestra „Orchestra Moderne NYC” dibinātāja un muzikālā direktore. „Wall Street Journal” mūzikas kritiķis Normans Lebrehts viņu nodēvējis par „šībrīža visvairāk ievēroto simfoniskā orķestra diriģenti”, citi apskatnieki novērtē viņas līdzsvaroto pieeju starp mierīgām un dinamiskām simfoniskās mūzikas intonācijām.

Kopā ar Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra, "Sinfonietta Rīga" un citiem piesaistītajiem orķestra mūziķiem viņa šobrīd ieskaņo projektu „Woman Warriors” – „Varones: Pārmaiņu balsis”, klātesot arī komponistei Lolitai Ritmanis, kuras trīs skaņdarbi arīdzan iekļauti šajā muzikālajā programmā, kas veltīta sieviešu tiesību aizstāvēm visā plašajā pasaulē.