29. janvārī "Forum Cinemas" kinoteātrī "Kino Citadele" pirmizrādi piedzīvos multimediālā dejas izrāde "Latvju zīmēs rotāties". Tajā piedalījušies ap 600 latviešu skatuviskās dejas dejotāju. Par darbu pie filmas stāsta Rīgas Tehniskās universitātes  Tautas deju ansambļa „Vektors” mākslinieciskā vadītāja, horeogrāfe Dagmāra Bārbale un grupas „Auļi” mūziķis Kaspars Bārbals.

Brīdī, kad uz skatuves pēkšņi nodziest gaismas un dejotājs attopas pavisam viens digitālajā vidē, ceļš atpakaļ pie skatītāja jāmeklē no jauna. Tikai ielūkojoties sevī, latvietībā un identitātes kodā – latvju zīmju līnijās un rakstos, atklāsies vēl nenojausts spēks. Un viens pie viena, divi pie četriem, desmiti pie simtiem un "viens" atkal būsim "mēs".

“Latvju zīmēs rotāties” ir īpašs un unikāls notikums latviešu skatuviskās tautas dejas vēsturē, jo ierastā stadiona vai skatuves formāta vietā, zīmes kārtojas digitālā vidē, saplūstot simtiem dejotāju ar tradīciju, animācijām un montāžas iespējām. Tāpat, kas nebijis skatuviskās tautas dejas kontekstā ir skaņas kvalitāte, ar kādu šī izrāde piedāvā ieklausīties 15 oriģinālos, tautas dziesmu tekstos balstītos Mārtiņa Miļevska radītos skaņdarbus. Skaņu režisors Kaspars Bārbals studijā “Lauska” izrādes skaņu celiņu ir izveidojis visaptverošajā un telpiskajā Dolby Atmos formātā.

Multimediālas dejas izrādes filmēšana ilgusi vairāk nekā trīs mēnešus, tajā piedalījušies ap 600 latviešu skatuviskās dejas dejotāji no septiņpadsmit Latvijas A grupu ansambļiem, Saulkrastu koris "Anima", bungu un dūdu mūzikas grupa "Auļi", mūziķi Otto Trapāns, Undīne Balode, Jānis Kalniņš un Latvīte Cirse. Filmēšanas procesā iegūti 30 000 video faili jeb 196 stundu garš materiāls, lai taptu aptuveni stundu ilga multimediāla dejas izrāde.

.