Līdz sestdienai dažādās Rīgas vietās norisinās otrais Rīgas performances festivāls „Starptelpa”, kas pulcē ap 30 viesmākslinieku, kuri festivāla ietvaros radīs performances kopīgi ar Latvijas māksliniekiem. Visintensīvākie notikumi gaidāmi augstskolas RISEBA radošajā kvartālā H206 no piektdienas (14.jūnija) vakara, turpinoties sestdien un svētdien. Bet jau šovakar,13.jūnijā, pirmizrāde Lauras Dišleres dejas izrādei „Intervija ar Frānsisu Bēkonu”.

Rīgas Performanču festivālā „Starptelpa” notikumu skaits ir pietiekami liels un daudzējāds: ne tikai mākslinieku uzstāšanās un publikas iesaiste, bet arī meistardarbnīcu sesijas. No programmas piedāvājuma šoreiz izceļam Lauras Dišleres un Lienes Gravas veidoto dejas performanci „Intervija ar Frānsisu Bēkonu”, kura šovakar skatāma „Suns Studio” Āgenskalnā, Magoņu ielā.

Izrādes centrā ir kāda žurnālista saruna ar Frānsisu Bēkonu – vienu no savdabīgākajiem 20. gadsimta gleznotājiem, kura darbību raksturo risināto tēmu šokējošais atklātums un destruktivitāte, savukārt tehniskajā ziņā – izcila niansētība un toņu saspēles.

Izrāde sākas nevis studijas telpā, bet jau tās ārpusē, un vispirms skatītājiem ir jāizlaipo cauri haotiski piekrāmētai mākslinieka darbnīcai, pirms nonākt skatuves telpā, aci pret aci ar dejotāju grupu, kuru ķermeņiem piešķirti Bēkona gleznām raksturīgie bāli iesārtie toņi.

Muzikālo noformējumu izrādei veidojis ģitārists un komponists Mārcis Auziņš. Bēkona glezniecības tiešumu un nepiekāpīgo atklātumu dejas izteiksmē interpretējusi horeogrāfe Liene Grava. Izrādes idejas autore un scenogrāfe Laura Dišlere, bet buto dejas horeogrāfiju veidojusi Simona Orinska, kura ir arī viena no festivāla organizatorēm.

Festivāla programma lasāma vietnē rigaperformance.lv.