Tiešsaistes izrādes klasē, bērnu dārzā vai mājās – šāds piedāvājums no leļļu teātriem. Tāpat kā citi arī leļļu teātri domā par savu skatītāju, lai tas viņus neaizmirstu. Valsts leļļu teātris izveidojis virtuālā teātra telpu „Dīvānzāle”, kurā iespēja redzēt sešas izrādes, drīz pievienosies vēl citas. Savukārt Liepājas Leļļu teātris piedāvā trešo digitālo izrāžu vilni, martā un aprīlī skatītājus iepriecinot ar diviem jauniestudējumiem.

Laima Slava vispirms devās tepat Rīgā uz Latvijas Leļļu teātri, pēc tam virtuāli paviesojās Liepājas Leļļu teātrī.

Visiem labi zināmā izrāde „Un atkal Pifs” ir starp tām Latvijas leļļu teātra izrādēm, kas tiek rādītas „Dīvānzālē” - virtuālā teātra telpā, kurā skatāmi izrāžu ieraksti un digitālās adaptācijas jau sešiem iestudējumiem, bet to saraksts drīz tiks papildināts. Ar Leļļu teātra aktieri Miķeli Žideļūnu Kultūras Rondo tiekas teātra Lielajā zālē, kur uzstādītas kameras, un pavisam drīz te tiks ierakstīta izrāde „Īkstīte”.

Arī nedarbu stāsts „Makss un Moricss” ir starp Dīvānzāles izrādēm, tajā Miķelim Žideļūnam Morica loma.

Leļļu teātrī top jauni iestudējumi, viens no tiem - „Kiosks”, taču Miķelis pastāsta par vēl kādu pandēmijas jaunumu „Balkona balsis”, jau izskanējuši astoņi audio un video raidījumi par teātra vēsturi un šodienu.

Tālāk dosimies uz Liepāju. Liepājas Leļļu teātris piedāvā jau trešo digitālo izrāžu vilni. Viens jauniestudējums jau pabeigts un tiešsaistē pieejams krāsu detektīvs „Lote un Lieldienas”, ko veidojusi teātra mākslinieciskā vadītāja, režisore Lelde Kaupuža.

Otrs jauniestudējums „Mazais cilvēks” jeb pārsteidzoša cirka mistērija - būs skatāma no 12. aprīļa, un to iestudē režisors Ģirts Šolis pēc Ērika Kestnera darba motīviem. Zvanu abiem režisoriem reizē, Leldi sazvanu Liepājā, bet Ģirtu Ozolniekos.

Atvērt savu bērnības rotaļu skapi un izstāstīt stāstu - to arī aktieri Ilze Jura, Madara Enkuzena un Pēteris Lapiņš kopā ar režisoru Ģirtu Šoli darījuši. Savukārt Lelde Kaupuža, veidojot izrādi „Lote un Lieldienas”, vēlējusies sapurināt un iepriecināt mazo skatītāju kopā ar visu ģimeni:

„Lote un Lieldienas” skatītājiem tiešsaistē jau pieejama, savukārt izrāde „”Mazais cilvēks” vēl nedaudz jāpagaida

Pašreiz Latvijas skolu un bērnudārzu iecienītākā Liepājas Leļļu teātra izrāde esot „Ucipuci meklē mājas”, pasaulē mīlīgāko šausmenīti iestudējis Ģirts Šolis pēc Zanes Zustas grāmatas motīviem.

Liepājas Leļļu teātra jaunās izrādes iekļautas „Latvijas skolas soma” piedāvājumā un integrējamas mācību procesā. Ģirta Šoļa izrāde „Mazais cilvēks” tiešsaistē būs pieejama no 12. aprīļa.