Ar devīzi "Show me a good time!" no 30. septembra līdz 2. oktobrim mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas Mākslas forums’22” aicinās uzkrāt laimes devu, piedāvājot astoņus spilgtus laikmetīgās mūzikas, dejas un foto mākslas notikumus, kā arī cirka izrādes un meistarklases ģimenēm.

Par festivāla norisēm koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskā vadītāja stāsta Baiba Bartkeviča, ierakstā uzklausām horeogrāfi Olgu Žitluhinu.

Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” rīkotais festivāls pulcēs ne tikai izcilus māksliniekus no Latvijas, bet arī Francijas, Lielbritānijas, Vācijas, Polijas, Igaunijas, Somijas un Argentīnas.

“Liepājas Mākslas forumu” atklās salonmūzikas vakars – kā mājās, viesistabā – franču / argentīniešu mūziķu sabiedrībā. Talantīgo mūziķu trio “Surel, Segal & Gubitsch” apvieno trīs raksturus un balsis – Sebastjēna vijoli, Vinsenta čellu un Tomasa elektrisko ģitāru. Koncertā skaņu meistari, starp izsmalcināti komponētām partitūrām un eksplozīvām improvizācijām, atklās aizraujošu ceļojumu mūzikas žanru pasaulē – no tango līdz skaņu eksperimentiem.

Savukārt Mākslas foruma noslēgumā izskanēs izcilā itāļu komponista Fausto Romitelli meistardarbs – video opera “An Index of Metals” –, kas īstenā futūristu manierē apvieno žilbinošu orķestrāciju, metāliskas video projekcijas, elektrisku un psihodēlisku pasauli un soprāna balsi, kas spēlējas ar klausītāju. Šo mežonīgo, abstrakto stāstījumu dzirdēsim valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga”, poļu solistes Joannas Frešelas (Joanna Freszel) un Normunda Šnē interpretācijā.