Ar tiešraides koncertu no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” 14. maijā pulksten 20 Liepājas Simfoniskais orķestris sava galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā svinēs 140. jubilejas sezonas noslēgumu. To varēs vērot prestižās mūzikas aģentūras “HarrisonParrott” straumēšanas platformā “Virtual Circle”. Koncerta īpašais viesis būs pianists Vestards Šimkus.

Lai uzzinātu vairāk par šo koncertu un sezonu kopumā, sazināmies ar orķestra koncertmeistara pienākumu izpildītāju Līgu Baltābolu un klarnešu grupas koncertmeistaru un orķestra inspektoru Kārli Catlaku.

Stāstot par aizvadīto sezonu kopumā, Līga Baltābola atzīst, ka Liepājas orķestra mūziķi savā ziņā ir priviligēti, jo reģionā pilsētā saslimstība ar Covid-19 nav tik liela un arī mūziķi nav slimojuši. Līdz ar to nav bijušas pauzes, koncertdzīve nav apstājusies. Jā, koncerti notika attālināti un bez publikas, bet ar skaitām programmām kopā ar interesantiem diriģentiem.

Kārlis Catlaks kā šīs attālinātās sezonas ieguvumu min, ka tapis veiksmīgs un populārs cikls "Tuvāk", kurā stāstos un mūzikā iepazīstina ar orķestra mūziķiem. Tāpat otrs cikls "Tuvāk simfonija", kurā orķestris atskaņojis vienu konkrētu simfoniju un pirms atskaņojuma diriģents stāstījis par  izvēlēto darbu. Šos koncertus arī turpinās nākamajā sezonā.