Liepājas teātris saņēmis finansiālu atbalstu no valdības. Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas 8. jūnijā lēma veikt 172 710 eiro pārdali starp KM budžeta programmām, lai mazinātu Covid-19 ierobežošanā radītās, negatīvās sekas un nodrošinātu Liepājas domes kapitālsabiedrības – Liepājas teātra – darbības turpināšanu 2021. gadā. Kā teātris redz savu turpmāko pastāvēšanu un attīstības iespējas, skaidrojam sarunā ar teātra direktoru Herbertu Laukšteinu.

Herberts Laukšteins sarunā Kultūras rondo atzīst, ka cer atgriezties pie jauniestudējumu veidošanas. Šobrīd notiek mēģinājumi vasaras koncertiem, topošie aktieri veido diplomdarbu izrādes.

Koncerti plānoti pagalmā, un šogad skatītājiem pagalmā tiks piedāvātas divas jaunas koncertprogrammas – “Laternu stundā”, kura izskanēs septiņos koncertos no 7. līdz 11. jūlijam, un “Akāciju palags”, kas paredzēta no 28. jūlija līdz 1. augustam. Abos koncertos kopā piedalīsies gandrīz visa Liepājas teātra aktieru trupa. Viņus pavadīs Liepājas mūziķi Normunda Kalniņa vadībā, kurš ir veicis arī lielu muzikālā materiāla atlases darbu.

"Koncertprogrammā iesaistīti visi aktieri, katram atrasts savs, lai visi atgrieztos darbā," bilst Herberts Laukšteins.

Katra programma veltīta vienam no diviem izciliem komponistiem – Raimondam Paulam un Imantam Kalniņam.