Starptautiskajai Teātra dienai tuvojoties, ir sajūta, ka varbūt šī diena šogad ir svarīgāka nekā citus gadus, jo teātrim un skatītājam šogad jāiztiek bez dzīvās enerģijas apmaiņas. Un jāpārdzīvo šis laiks, lai atkal satiktos.

Šodien Kultūras Rondo uzrunā Liepājas teātri – aktrisi Inesi Kučinsku (attēlā), kura „Spēlmaņu naktī” saņēma balvu kā labākā aktrise par Ričarda III lomu izrādē „Šekspīrs”, un režisoru Dmitriju Petrenko, kurš strādā ar Liepājas teātra jauno aktieru kursu.

Viņu Inese Kučinska sarunā nosauc par īstu „pandēmijas režisoru”, jo viņam šis laiks ir radoši bijis ļoti ražīgs. Vēl pirms pandēmijas un komandantstundas viņš Liepājā iestudēja izrādi „Vienaldzības gadsimts”, kura savā veidā bija negaidīti pravietiska.

Arī Liepājas teātrī vairākas izrādes guļ plaktā un gaida, kad tās varēs rādīt skatītājiem.

"Šobrīd ir atvaļinājums, cerot, ka vasaras periods būs atvērtāks un iespējām bagātāks. Izmantojam šo kluso brīdi, ļoti ceru, ka varēsim uzņemt apgriezienus," bilst Inese Kučinska.

"Cilvēki ir noilgojušies pēc teātra smaržas, pēc garīgās maizītes. Ļoti ceru, ka šis laiks neatsvešinās to saikni, jo teātris jau nav pirmās nepieciešamības prece. Vienīgais, domāju, ka teātris varētu kļūt elitārāks kā mākslas veids, bet ticu, ka tas nepazudīs un interesē būs," atzīst aktrise.

Dmitrijam Petrenko šī klusā sezona bijusi ražīga, un šobrīd viņš turpina darbu pie diplomdarba izrādes ar studentiem. 

"Darbā ar studentiem nekas daudz nemainās, jo mēģinājumi notiek teātrī," atzīst Dmitrijs Petrenko. "Vienīgais esam kļuvuši saliedētāki, jo pēc mēģinājuma nav īsti, kur iet. Tas saliedē. Cenšamies būt ļoti piesardzīgi, nekur neiet ārā no sava burbuļa, lai varētu pabeigt izrādi un mācību process turpinās. Jo uzreiz pēc šī mēģinājumu procesa pie viņiem strādāt brauc Māra Ķimele," atklāj Dmitrijs Petrenko.

Šajā sezonā, ja to tā var saukt režisors vairs jaunus darbus neveidos. Ir sarunas par iespējamo sadarbību nākamajā sezonā, bet tikai sarunas, jo neko paredzēt nevar.

"Ir lugas, kuras gribas iestudēt, ir aktieri, ar kuriem gribas satikties un strādāt, bet konkrētu neko pateikt nevar," bilst Dmitrijs Petrenko.

Bet Inesei Kučinskai priekšā filmēšanās periods Dāvja Sīmaņa topošajā filmā "Marijas klusums" par Mariju Leiko.