Ģimenisku un cilvēcisku tuvumu Liepājas teātrī pētījuši iestudējuma „Yen” veidotāji.  Bērni alkoholiķu ģimenēs joprojām ir tēma, par ko nelabprāt runā sabiedrība, uzskata režisors Dmitrijs Petrenko, un iestudē izrādi, kas skaudri skar šo problēmu.

Režisoram  šī ir ļoti darbīga sezona, taču oktobrī Liepājas teātrī tapušo iestudējumu uzskata par aktuālu un, kad vien iespējams, vēro, kā aktieri lomās attīstās. Ar divām izrādēm „Yen” Liepājas teātris šonedēļ viesojās Rīgā.

Divi pusaugu brāļi dzīvo vieni trūcīgi iekārtotā dzīvoklī un skatās televizoru (arī pornofilmas), viņu māte parādās reti un arī tad stipri iereibusi. Vēl viņiem ir suns Talibans, kurš ieslēgts citā istabā bez piemērota ēdiena un svaiga gaisa. Kādu dienu pie viņiem ierodas meitene Dženifera, kuru tēvs saucis vārdā Yen.

Kad lūdzu režisoru Dmitriju Petrenko atklāt, kā mūsdienu britu dramaturģes Annas Džordanas luga „Yen” nonāca pie viņa, režisors brīdina, ka tas būs pagarš stāsts, atklās arī to, kā katrai lomai ieraudzījis aktierus un kā no maza studiju darba izaudzis liels un nopietns iestudējums.

Izrādes tēma ir nopietna un skar ģimeni, kā daudzi Petrenko iestudējumi.

Iestudējumā piedalās četri aktieri, trīs no viņiem Kārlis Ērglis, Valts Skuja un Madara Viļčuka ir Liepājas kursa jaunie aktieri. Laura Jeruma iestudējumā atveido māti Megiju. Meitene Dženifera ienes lielas pārmaiņas brāļu dzīvē. Madara Viļčuka savu atveidoto varoni saista ar gaišumu.

Izrāde Liepājā tiek spēlēta teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars” , kurā aktieri īpaši tuvu jūt skatītāju, taču tuvums ir arī skatuves darba galvenā tēma, ko pētījuši aktieri un visa radošā komanda: izrādes mākslinieks -8, gaismu mākslinieks Viesturs Andersons, skaņu celiņu veidojusi Milda Ziemane, lugu no angļu valodas tulkojis Andris Kuprišs.

Piebildīsim, izrādei „Yen” ir vecuma ierobežojums 16+. Tuvākās izrādes 26.un 28.martā Liepājā.