Top Dziesmu svētku muzejs! Ekspozīcijas atklāšana paredzēta pēc diviem gadiem -2023. gadā, kad svinēsim Dziesmu svētku 150. gadskārtu. Līdz tam iecerēts ne tikai pabeigt Mežaparka lielo estrādi, bet estrādes ēkā ierīkot svētkiem veltītu Rakstniecības un Mūzikas muzeja veidoto ekspozīciju.

“Līgo” – atslēgas vārds topošajā Dziesmu svētku ekspozīcijas koncepcijā. Pagaidām zinām, ka tajā iecerēta multimediāla instalācija “Lielākais koris pasaulē”, paredzēta svētku norišu laika līnija, arī meditācijas vietas kormūzikas klausīšanās krēslos un svētku dalībnieku datu bāze.

Kā norit darbs pie jaunās ekspozīcijas, Kultūras Rondo atklāj Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Iveta Ruskule un režisore Kristīne Želve.

Palīdzēt veidot ekspozīciju varēs ikviens dziesmu svētku dalībnieks. Iveta Ruskule atklāj, ka drīzumā aicinās sabiedrību dalīties atmiņās par dziesmu svētkiem, visdažādākas sajūtās un emocijās. Visus stāstus apkopos un daļa noteikti kļūs par iedvesmas avotu video režisoriem un iekļūs ekspozīcijā.

Tāpat muzejs aicina dalīties ar fotogrāfijām no svētku mirkļiem, jo RMM krājumā ļoti trūcīgs ir foto materiāls ir par svētkiem no 80. gadiem līdz pat mūsdienām.