Prozas lasījumi ir krietni jaunāks festivāls, salīdzinot ar savu vecāko māsu, proti, Dzejas dienām, taču 25 gadu laikā šī autoru un lasītāju tikšanās ir nostiprinājusies par būtisku un neatņemamu kultūras kalendāra sastāvdaļu gada nogalei. Šoreiz – attālinātā formā.

No 1. līdz 6. decembrim “Prozas lasījumus” varēs vērot tiešraidēs – festivāla mājaslapā un portālos “Delfi” un “Satori”. Daļa lasījumu būs dzirdami audio ierakstu veidā arī sadarbībā ar Latvijas Radio, kā arī festivāla oficiālajā “Spotify kontā”.

Baltijas autoru teksti tiks publicēti festivāla mājaslapā, izdevuma "konTEKSTS" decembra un janvāra numuros. Savukārt dažādās interaktīvās aktivitātēs un iniciatīvās festivāla “Facebook” un “Instagram” kontos tiks aicināti piedalīties arī skatītāji.

Arī attālinātā formā festivāls neko nezaudēs, tikai jāiedarbina citas maņas! Ar šī gada festivāla "Prozas lasījumi" programmu iepazīstina tā kuratore Inga Žolude.

Raidījumā Kultūras Rondo decembra pirmajās divās nedēļās skan lasījumu cikls "Rakstnieces balss, rakstnieka balss". Šī ir arī Prozas lasījumu šī gada devīze. Ciklu ievada Māris Bērziņš, iepazīstinot ar fragmentu no topošā romāna par rakstnieku Vili Lāci.