Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ir pievienojusies Kultūras ministrijas informatīvajai kampaņai #Ēkultūra, Ministru Kabineta izsludinātās valsts ārkārtas situācijas laikā piedāvājot attālināti izmantot digitālos resursus un e-pakalpojumus. LNB Digitālajā bibliotēkā pieejamas 12 kolekcijas, papildus studiju un pētniecības nolūkos iespējams piekļūt vairāk nekā 20 pilntekstu ārvalstu abonētajām datubāzēm, Nacionālajai enciklopēdijai, kā arī lekciju, diskusiju, konferenču, lasījumu un cita veida audio un video saturam LNB sociālajos tīklos. Kādus resursus varam izmantot un ko piedāvā Latvijas Nacionālā bibliotēka, stāsta tās pārstāvis Augusts Zilberts.

"Ja apkopo digitālos resursus, datubāze, e-pakalpojumus un citas lietas, saraksts, ko varētu izmantot primāri studenti un pētnieki, tāpat arī citi, kas strādā no mājām, ir plašs. Kopskaitā tās ir 12 kolekcijas, kas pieejamas digitalabiblioteka.lv. Zināmākās ir periodika.lv, grāmatu portāls un zudusilatvija.lv," stāsta Augusts Zilberts.

"Bet jāņem vērā, ka Autortiesību likumu neviens nav atcēlis, tādēļ ārpus bibliotēkas no periodikas.lv un grāmatu kolekcijas ir pieejami aptuveni 60% materiālu," turpina Zilberts.

"Jautājums par autortiesībām ir sāpīgs, jo ne visi zina, ka Autortiesību likums pastāv. Esam sākuši sarunas caur Kultūras ministriju ar AKKA/LAA, ka, iespējams, uz šo ārkārtas laiku šo autortiesību liegumu varētu padarīt maigāku, bet neko no tā nevar apsolīt, jo likums paliek likums," skaidro Zilberts.

Tāpat bagātīgs piedāvājums pilnā apjomā ir pieejams abonētajās ārvalstu datubāzēs. Tās ir vairāk nekā 20. Tiesa, lai tās lietotu, jāsaņem pieejas dati. LNB mājās lapā var iepazīsties, kā šī pieeja saņemama.

Zilberts arī aicina lasīt Nacionālo enciklopēdiju. Tās saturs tiek papildināts arī ārkārtas situācijas laikā, jo to var darīt attālināti. 

"Kam audio un video saturs tuvāks, aicinu apmeklēt LNB youtube.com un souncloud.com kanālus, kur var skatīties diskusiju, konferenču un citu pasākumu materiālu ierakstus.