Piedāvājam jaunu ciklu, kurā tuvāk iepazīsim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) videomākslas kolekciju. Kolekcija sākta veidot pirms pieciem gadiem, un tajā ir 14 videodarbi, visi tapuši 21.gadsimtā. Lielākā daļa kolekcijas pašlaik aplūkojama LNMM mājas lapā. Starp kolekcijas senākajiem darbiem videomākslinieces Katrīnas Neiburgas „Satiksme”, kas radīta 2003.gadā, kolekcijā arī viens no mākslinieces jaunākajiem darbiem „Mazsālītie garie gurķi”. Kolekcijas izstādes veidotāja Elita Ansone Katrīnu Neiburgu dēvē gandrīz par videomākslas klasiķi, tad ar Katrīnu Neiburgu arī sākam šo ciklu.

Videomāksla jeb kustīgā attēla māksla ir salīdzinoši jauna, radusies vien pagājušā gadsimta 60.gados. Videomākslai attīstoties, pieaug arī interese par tās daudzveidīgajām izpausmes formām. Laikmetīgās mākslas izstādes allaž piedāvā arī videodarbus, tajos iedziļināmies īsāku vai garāku laika sprīdi, taču jaunā situācija ļauj pakavēties, ļauj pamanīt to, kam ikdienas steigā paskrējām garām.

Katrīna Neiburga videomākslā darbojas jau krietnu laiku, LNMM kolekcijā iekļuvuši divi viņas videodarbi. Katrīna 2002.gadā ieguva maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā un pēc gada tapa 18 minūšu garš video „Satiksme”, tas ir arī ir vissenāk veidotais videokolekcijas darbs.