Madara Gruntmane par savu trešo dzejas krājumu saka: "Mans jaunais dzejoļu krājums ir ceļojums darbības vārdā ar sakni "mīl". Tas kā amerikāņu kalniņos mētā augša un lejā līdz aizved pie lietvārda — "aizmīlestība"."

Lai arī krājuma nosaukums ietverts vienā vārdā "Aizmīlestība", atšifrēt to nevar vienā vārdā.

"Man tā sajūta pašai par šo vārdu ir tāda, ka lokām vārdu mīlestība visos iespējamos veidos, ļoti bieži vārds ir zaudējis savu nozīmi un jēgu tiek vazāts pa labi un kreisi bez atbildības. Protams, ir iemīlēšanās un mīlēt, bet tad ir kaut kas lielāks un augstāks," atzīst Madara Gruntmane.

"Tie, kas grāmatu lasīs, sapratīs atbildi, ko esmu sniegusi. Aizmīlestība ir tas, kas paliek pāri, kad mūsu vairs nav vai mīlestības vairs nav. Aizmīlestība ir mana mīlestības definīcija," turpina dzejniece.

Lai arī trešais krājums, tas ir liels notikums un ir ļoti bailīga sajūta, neslēpj Madara Gruntmane. "Kad grāmata iziet tautiņās, ir sajūtā, kā būs?" vērtē Madara Gruntmane.

"Ja man jautātu, vai gribētu būt pilna laika dzejniece un nestrādāt, es teiktu - jā, bet dzejnieks nav tāds, kas atver blociņu un no rīta kā sāks rakstīt, tā vakarā beigs," bilst Madara Gruntmane.

Dzejniece atzīst, ka ir mainījusies viņas izteiksme astoņos gados kopš pirmās grāmatas, kaut kas ir mainījies krietni vien. Mainās valoda, mainās sapratne, kā veidot dzejoli.

"Guntars [Godiņš] saka, tu esi maigāka kļuvusi. Lai nu tā būtu," atklāj Madara Gruntmane.

"Krietni maigāka," raksturojumam piekrīt Zigfrīds Muktupāvels.

Madara Gruntmane (1981) dzejā debitējusi 2015. gadā ar krājumu "Narkozes" (angļu tulkojums iznācis 2018. gadā, 2015. gadā saņēmis Latvijas Literatūras gada balvas lasītāju simpātijas balvu). Otrais krājums — "Dzērājmeitiņa" — izdots 2018. gadā.

Grāmatas redaktors — Guntars Godiņš. To izdevis apgāds "Neputns".