Iedvesmojošs piedzīvojums saskarē ar laikmetīgo mākslu – tāds ir Mākslas centra „Noass” un mākslas studijas „Fargefabrikken” ceļojošās laikmetīgās mākslas projekts „Māksla uz riteņiem”. Sadarbībā ar četriem māksliniekiem izveidota mobila, ceļojošā mākslas izstāde, kā arī pavadoša izglītības programma ar starpdisciplināriem darbiem.

Projekts adresēts bērniem un jauniešiem, un līdz maijam izstādi pieredzējuši skolēni Vidzemē, Sēlijā un Latgalē. Pirmdien, 5.jūnijā „Māksla uz riteņiem” bija piestājusi uz AB dambja, pie peldošā mākslas centra „Noass”.

Pie mākslas centra „Noass” piestājuši divi mikroautobusi, viens košāk dzeltens, otrs pelēcīgs, abi vienos zīmējumos. Katrā no tiem iekšā – mākslas darbi, bet pa vidu laukums – vesela pasaule, kur radoši darboties ar dažāda izmēra ģeometriskām figūrām. Ceļojošā mākslas izstāde „Māksla uz riteņiem” pie skolēniem devās jau pavasarī, par pieredzēto stāsta viena no mediatorēm Endīne Bērziņa.

Atklāšanā uz AB dambja paldies vārdi izskan visiem projektā iesaistītajiem. Uzsverot  inovatīvo izstādes formātu, kas ir mobils, ceļojošs, liela loma bijusi arī koprades darbnīcām, un izstādes kuratore Sandra Ķempele īpaši izceļ māksliniekus.

Izstādi „Māksla uz riteņiem” šopavasar pieredzējuši vairāk nekā 1700  skolēnu  Latgalē, Vidzemē un Sēlijā. Par inovartīvo projektu man iespēja iztaujāt izstādes kuratori Sandru Ķempeli, kura atzīst, ka vēlējušies veidot izstādi, kas radītu  prieku un laimes sajūtu.

Interesējos, kā kuratore izvēlējusies māksliniekus, un uzzinu, ka viņai bijuši padomā jau daži, bet norvēģu mākslinieci Ūdu Bremnes atradusi, pētot viņas darbus.

Izstādes tapšanas laikā mākslinieki arī sadarbojušies ar skolām Jūrmalā un Bolderājā, ar bērniem strādājuši koprades darbnīcās un daudzas viņu idejas skatāmas izstādē.

„Māksla uz riteņiem” ceļojumu turpinās un piestās ne tikai pie skolām. Jau šīs nedēļas nogalē ceļojošā mākslas izstāde būs Cēsīs, sarunu festivālā „Lampa”.