Reaģējot uz "pēdējā laikā pieaugošo vandālismu, vairāku publiskās mākslas darbu demolēšanu, kā arī potenciālu varas iesaisti mākslas darbu satura kontrolē", šī gada 16. oktobrī pulksten 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies "Latvijas Mākslas Brīvības bēres".

Par iecerēto akciju stāsta LMA Studentu pašpārvaldes pārstāve Ieva Stalšene.

LMA pārstāvji paziņojumā medijiem raksta: “Latvijas Mākslas akadēmijai šodien nākas sludināt sēru vēsti. Pavisam negaidīti mūs pametusi un Aizsaulē devusies Latvijas Mākslas Brīvība.

3. oktobra rītā Latvijas Māksla akadēmija saņēma ziņu, ka naktī no sestdienas uz svētdienu ar smagiem IV pakāpes apdegumiem Latvijas Mākslas Brīvība nogādāta slimnīcas Uzņemšanas nodaļā. Situācijas nopietnība netika slēpta, taču ārsti bija pārliecināti, ka Mākslas Brīvību iespējams glābt. Tika veikta virkne sarežģītu manipulāciju, un, Mākslas akadēmijas pārstāvjiem pametot operāciju zāli, pacientes veselības stāvoklis bija stabils. Diemžēl nākamajā dienā LMA tik informēta, ka stāvoklis pasliktinās ģeometriskā progresijā. Sarežģītajos reanimēšanas darbos tika iesaistīti ne tikai labākie medicīnas nozares speciālisti, bet arī sertificēti ekstrasensi, pašpasludinātie tautas dziednieki, vārdotāji, mākslas zinātnieki, reliģisko organizāciju garīgie līderi un tautas tikumības jaunsargi, taču arī viņu sniegtās prognozes bija dvēseli stindzinošas. Kā pauda daži konservatīvāk orientēto garīgo prakšu garīdznieki: “Tas esot dažu nedēļu, varbūt tikai dienu jautājums, līdz Latvijas Mākslas Brīvībai lemts tikties ar Radītāju...”