Mākslas centrs „Zuzeum” atsācis darbību pēc pandēmijas ierobežojumiem un aicina uz jaunu izstādi „Apmetnis un duncis. Indijas izdomātie laiki”. Tajā skatāmi 57 darbi no Zuzānu kolekcijas, divas filmas un instalācija „Pavasaris” brīvdabas skulptūru dārzā. Šī ir otrā mākslas centra „Zuzeum” izstāde.

Mākslas centrs „Zuzeum” darbību uzsāka pērn septembrī ar izstādi „Mēs dzīvosim”, lai arī pandēmija nav ļāvusi īstenot visas ieceres, tapusi jauna izstāde, kurā tikai Indijas mākslinieku darbi. Mākslas centra „Zuzeum” izstāžu vadītāja Ieva Zībārte ir pavadone šajā mākslas ceļojumā.

Izstādes kurators ir Londonā dzīvojošs mākslas, kultūras un globālo vēstures krustpunktu pētnieks Šahīns Merali, kurš Zuzānu kolekcijas mākslu no Indijas atklāj kā stāstu par mākslinieku attiecībām ar mūsdienu Indiju. Ekspozīcijai četras daļas: Ieloce, Aplis, Savērpums un Pagrieziens, bet vispirms par brīvdabas skulptūru, kas redzama pie ieejas mākslas centrā.

Ekspozīcijas pirmajā daļā „Ieloce” iepazīstam tos māksliniekus, kuri uzskatāmi par skolotājiem pārējiem un savu unikālo pieeju izstrādājuši tradicionālās glezniecības un grafikas formātā. Ieva pievērš uzmanību „dzīvajai sienai” jeb ziņojumu dēlim, kur līdzās kuratora tekstam - izdrukas no ziņu portāliem, tas ko pasaules medijos lasām par notikumiem Indijā.

Izstādes otrā daļa „Aplis” apkopo vidējās un jaunākās paaudzes mākslinieku metaforisko skatījumu uz pasauli. Šī ir vienīgā strikti iezīmētā ekspozīcijas daļa.

Izstādē tiek demonstrētas arī divas filmas, režisore Nataša de Betaka tajās atklāj neparastus stāstus par Indiju, filmas ir 65 un 25 minūtes garas.

Mazajā zālē , kur tuvākajā laikā būs grupu piedāvājums meditācijai un jogai, arī mākslas darbi un Ieva mani pieved pie mākslinieces Sakši Guptas darinātas skulptūras.

Trešajā un ceturtajā izstādes daļā kurators stāsta par mākslinieku antropoloģisko pieeju un analīzi. Kā uzzinu, visi mākslinieki, izņemot Zarinu Hašmi, dzīvo un arī strādā Indijā.

Izstāde „Apmetnis un duncis. Indijas izdomātie laiki” būs skatāma līdz 21.novembrim. Un vēl piebilde, pašlaik „Zuzeum” ir atvērts tikai individuālam apmeklējumam.