Kultūras rondo tiekamies ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu. Viņa stāsta par jaunām iecerēm un Romā pieredzēto.

Kultūras rondo bija iecerējis Katrīnu Neiburgu aicināt uz sarunu šī gada pirmajā raidījumā, bet māksliniece bija devusies uz Romu.

"Tas bija ļoti negaidīts lēmums, kā izkāpšana no komforta zonas, aizlaisties prom ar draudzeni Agnesi Krivadi. Pie Romas nokļūt kontaktimprovizācijas festivālā un nodarboties ar kustībām. Tas man ir kaut kas absolūti jauns un neierasts, tāpēc arī uz šo gadu skatos ar interesi, pie kā tas novedīs, jo gads sākās ar negaidītu notikumu manā dzīvē, kur pieredzēju ko tādu, ko līdz šim nebiju pieredzējusi," stāsta Katrīna Neiburga.

Bet aizvadītā gada noslēgums un šī gada pirmās dienās māksliniecei saistās arī ar projektu "Biežņa" Ventspilī.

"Mums izdevās to instalāciju, kā es sajutu, tā ir kā egles iekšējā būtība, kurā iekļūsti, kā egles dzemde. Sajūta, kad esi ļoti tuvu un ļoti iekšā," atzīst Katrīna Neiburga.

Tagad mākslinieces prātu jau nodarbina jauni projekti. Viens no tiem ir saistīts ar Valmieras vasaras teātra festivālu, kurā būs Annas Ķirses laikmetīgās operas "Vēsā jaunava" izrāde. Tas būs vizuāli juteklisks muzikāls notikums pusotras stundas garumā.

"Kopā ar Nilu Īlu jāizgatavo mūzikas instrumenti no kauliem, ledus un ragiem," atklāj Katrīna Neiburga.

Tāpēc mākslinieces mašīna šobrīd ir pilna ar kauliem un ragiem. Viņa ir gandarīta, ka sociālajos tīklos ir atsaukušies cilvēki un izrādei atvēlējuši ragus, relikvijas, kas glabājas viņu mājās.