Mākslinieciskā brīvība, pašcenzūra un laikmetīgās mākslas cenzori. Tēmas, kuras Latvijā izsauc skandālus. Kas nosaka vērtības, par kurām neatļausimies ironizēt?
Šonedēļ daudz nācies domāt par vārdiem māksla, cenzūra, vara, bailes, cilvēks… Par to arī daudz runāts un visticamāk vēl tiks runāts. Tās ir pārdomas pēc notikuma Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, kad kad no ekspozīcijas tika izņemti trīs igauņu mākslinieka Sandera Raudsepa trīs darbi izstādē "Nāvīga vēlme nonākt pēcnāvē".
Dabiskā lietu kārtība būtu doties uz Daugavpili, apskatīties un uzzināt no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītāja Māra Čačkas, kur atrodas no ekspozīcijas izņemtie darbi. Tā kā to nepaspējām, studijā par Daugavpilī redzēto iespaidos dalās gleznotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš. Pārdomās dalās sociālantropologs Klāvs Sedlenieks un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vadītāja Solvita Krese. Notikumu attīstību skaidro Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs Māra Čačka.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (3)
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!
Draugiem.lv Facebook Twitter