"Pārmaiņu ekosistēmas" – kā ir mainījusies un kāda ir izolēta objekta un padomju slepenās militārās industrijas mantojuma loma mūsdienu sabiedrībā? Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz sarunu par cilvēka ietekmi uz vidi un jaunu ekositēmu radīšanu. Par  māksliniecisko pētījumu, sarunu, ceļojumu un pieredžu ciklu pārrunājam ar mākslas zinātnieci Ievu Astahovsku un mākslinieci Rasu Šmiti.

Rīgas pilsētvidē un ārpus tās decembrī turpinās māksliniecisko pētījumu, sarunu, ceļojumu un pieredžu cikls “Pārmaiņu ekosistēmas”. Notikumu cikla uzmanības centrā ir sociālās, politiskās un ekoloģiskās pārmaiņas, attiecības starp cilvēku, vidi, dabu un kultūru, atgādinot, ka mēs esam daļa no daudz plašākas ekosistēmas, kurā pastāvīgi norit enerģijas un informācijas aprite, kas turpina mainīties un liek domāt par jaunām ekosistēmām, kas cilvēku ietekmes dēļ būtiski atšķiras no tām, kādas bijušas vēsturiski.

Notikumus šī cikla programmā veido mākslinieki sadarbībā ar dažādu jomu pētniekiem: Vika Eksta, Haralds Matulis, Liene Lāce, Linda Boļšakova, Inga Erdmane, Anita Zariņa, Rasa Šmite, Raitis Šmits un Katrīna Neiburga. Cikla kuratore ir Ieva Astahovska.

10. decembrī, plkst. 17.00 RIXC galerija notiks “Virtuālās vakariņas ar zinātniekiem”, ko vadīs Rasa un Raitis Šmiti. Programmā: projekta “Deep Sensing. Postpadomju militāro industriju ekoloģijas” ideju multimediāla prezentācija un sarunas klātienē RIXC galerijā. No plkst 18 saruna tiešsaistē ar Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra zinātnieku Vladislavu Bezrukovu par aktuālajiem zinātnes projektiem Irbenes radio teleskopā, par melnajiem caurumiem, militārajām tehnoloģijām un signālu pārraidēm.

Decembrī arī paredzēts Ingas Erdmanes, Anitas Zariņas, Ivo Vinogradova projekts “Ja es nekustos, zeme kļūst plakanāka”.