Otro gadu starptautiskā konkursā noskaidroja labāko jauno mākslinieku Baltijā. Par Baltijas Jaunā mākslinieka balvas (Baltic Young Artist Award) laureāti kļuvusi Katrīna Čemme.

“Ziņa, ka esmu ieguvusi balvu, bija patīkams pārsteigums un īsti nespēju tam noticēt. Profesionāļu žūrija izvēlas uzvarētāju, Tas ir nozīmīgi,” Kultūras Rondo atzīst šī gada balvas laureāte Katrīna Čemme (attēlā).

Katrīna Čemme studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā, un Vīnes Mākslas akadēmijā Austrijā. Pašlaik beidz maģistrantūras studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Veido grafikas un skulpturālus objektus, izmantojot materiālu unikālās īpašības. Izstādēs piedalās kopš 2012. gada.

“Baltijas spektrā balva dod iespēju, novēlu Katrīnai izmantot šo mirkli un veikt nozīmīgus nākamos soļus karjerā,” vērtē mākslinieks Indriķis Ģelzis.

Katrīna Čemme atklāj, ka balvai bija pieteikusi savu maģistra darbu, ar ko beidza Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu. Tā bija arī viņas pirmā personālizstāde "What is Lost is Lost Forever" laikmetīgās mākslas centrā KIM. Pieteikumu balvai iesniegusi un jau paspējusi aizmirst, tāpēc paziņojums par uzvaru bijis jo patīkamāks.

Par Baltijas Jaunā mākslinieka balvas saņemšanu šogad sacentās kopumā 75 jaunākās paaudzes mākslinieki, kas izglītību ieguvuši kādā no Baltijas valstu mākslas akadēmijām.

“Redzu, ka balva attīstās, pieteikumu vairāk, ir ne tikai žūrijas vērtējums, bet arī skatītu simpātija. Mums ir lieli plāni attīstīt balvu, lai būtu kā plašs atbalsta tīkls jauniem māksliniekiem, lai viņi varētu domāt par mākslu, mēs par to, kā viņus parādīt,” par balvu skaidro Elīna Vikmane, Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja fonda valdes locekle.

“Baltic Young Artist Award” skatītāju simpātijas balvu pārliecinoši ieguva lietuviešu māksliniece Laura Motiejunaite savukārt Latvijas sabiedrisko mediju platformas LSM.LV balsojumā uzvarēja Lauma Kokoreviča.