Skaņas avotu izpēte daudzkanālu skaņas kompozīcijās skatāma un klausāma mākslas izstādē „Četri skaņdarbi” RIXC galerijā. Par jauno mediju mākslu Kultūras Rondo saruna ar māksliniekiem Kristu Dinteri un Ivo Tauriņu un Jauno mediju kultūras centra “RIXC” māksliniecisko direktoru Raiti Šmitu.

Izstādē skaņas instalāciju formā eksponētas daudzkanālu skaņas kompozīcijas, caur kurām māksliniece Krista Dintere pievēršas skaņas avotu izpētei, kas atklāj skaņas kā materiāla dažādo nozīmi. Tiek pētīts arī balss fiziskais, akustiskais un metaforiskais veidols, un runa kā analoga signāla piemērs ārpus elektronikas robežām.

“Pamatā tā noteikti ir klausāma izstāde. Radio to nevarētu raidīt, nebūtu iespēja notvert telpisko sajūtu, kas ir izstādes galvenā doma un pamats, ka skaņa tiek novietota telpā ap klausītāju,” ar izstādi iepazīstina māksliniece Krista Dintere.

Savukārt mākslinieks Ivo Tauriņš oriģinālkompozīcijā “Burtnieku skaņas” caur lauka ierakstu un inscenētām skaņām radījis iedomātu Burtnieku skaņas ainavas kompozīciju, liekot atsauci uz teiku par Gaismas pili, kas guļ Burtnieka ezera dzelmē. Šādi mākslinieks piešķīris imersīvu skanējumu slavenā latviešu komponista Ērika Ešenvalda skaņdarbam “Saules krustcelēs”, ko izpilda Babītes koklētāju ansamblis “Balti”.

Izstāde “Četri skaņdarbi” būs skatāma un klausāma līdz 20. aprīlim.